Uvjerljiva pobjeda Zadra protiv Kvarnera 18.01.2017.

Predstavili se Georgiev i Yanke

Košarkaši Zadra u 14. kolu A-1 lige hrvatskog prvenstva upisali su uvjerljivu pobjedu protiv riječkog Kvarnera. Konačan rezultat bio je 101-64, a zadarskoj su se publici u sasvim solidnom izdanju predstavili novopridošli igrači Georgiev i Franke, dok je najbolji na terenu bio Maj Kovačević, kojemu je ovo također bio debi u hrvatskom prvenstvu.

Zadar je od samog početka poveo i malo po malo podizao prednost koja je na poluvremenu bila plus 20 (53-33). U trećoj dionici gosti su se potpuno 'raspali', pa je raspoloženi Zadar zaključno sa 30. minutom imao prednost od 34 koša (81-47).

U posljednjoj četvrtini, razigrao se Georgiev koji je postigao čak 12 koševa. Pogodio je među ostalim i tricu za 98-62 pred sam kraj utakmice, a okrugli 100. poen ubacio je drugi novak u zadarskom dresu - Franke. Konačnih 101-64 postavio je bugarski reprezentativac s linije slobodnih bacanja.

Najbolji kod Zadra sa 18 koševa bio je Maj Kovačević, 14 je dodao Georgiev, Mazalin 13, po 12 koševa ubacili su Krajina i Barać, dok je Marinković ubacio 10 koševa. Goste, je predvodio Zadranin Mario Pešut sa 16 koševa.

Bila je to odlična proba pred gostovanje kod Mega Leksa u ABA Ligi koje je na rasporedu u nedjelju.

KK Zadar - KK Kvarner 2010 101-64 (27-19, 26-14, 28-14, 20-17) KK Zadar: Franke 6, Bašić 5, Vladović 5, Jelenković, Krajina 12, Georgiev 14, Brzoja 4, Marinković 10, Barać 12, Ramljak 2, Kovačević 18, Mazalin 13. KK Kvarner 2010: Barnjak 7, Veljačić, Pešut 16, Butorac 8, Vucić 14, Antunović 4, Kučan, Vujičević 10, Miličević, Štimac 5.