Zadar uvjerljiv protiv Kvarnera 20.05.2015.

Slijedi polufinale s Cibonom

Košarkaši Zadra upisali su sedmu uzastopnu pobjedu i tako na najbolji mogući način najavili doigravanje. Igrači Ante Nazora su s rezultatom 89-60 pobijedili Kvarner te se tako Riječanima 'osvetili' za poraz u prvom dijelu prvenstva s 86-85.

Zadrani su sedmom uzastopnom pobjedom zaključili regularni dio Lige za prvaka, te ih u doigravanju čeka Cibona koja je osigurala prednost domaćeg terena u polufinalnoj seriji. Drugi polufinalni par čine Cedevita i Zagreb.

Utakmica je riješena već u prvoj četvrtini koju su Zadrani dobili 31-19. Nakon toga Zadrani su konstantno povećavali razliku, a najveća je iznosila + 31 koš (73-42).

Zadar je imao četvoricu 'dvoznamenkastih', 15 koševa je postigao Ramljak, 14 Barać, 13 Ivanov te 10 Kraljević. U strijelce su se upisali svi košarkaši Zadra, pa i oni najmlađi Jurica, Špaleta i Vraneš koji su protiv Riječana dobili zavidnu minutažu. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Čakarun sa 13 ubačaja.

KK ZADAR - KK KVARNER 2010 89-60 (31-19, 18-11, 20-12, 20-18)

KK Zadar: Bašić 5, Ivanov 13, Kraljević 10, Vraneš 2, Šango 9, Sobin 7, Širko 6, Špaleta 4, Ramljak 15, Barać 14, Jurica 4.

KK Kvarner: Stipčić, Veljačić 7, Čakarun 13, Jambrović 5, Cinac 6, Kučan 2, Konjević 2, Miličević, Olivari 2, Kalpić 2, Šamanić 9, Štemberger 12.

'Zadovoljan sam reakcijom igrača. Sedma pobjeda u nizu daje nam dodatno samopouzdanje pred polufinalne oglede s Cibonom. Dat ćemo sve od sebe da prođemo Vukove i izborima finale. Vjerujem da će naši navijači, kao i cijelu sezonu, biti uz nas', rekao je trener Zadra Ante Nazor.