Pobjeda Cibone nakon neizvjesne završnice 29.05.2015.

Zadar promašio čak 15 slobodnih bacanja

Košarkaši Zadra oprostili su se od sezone 2014./15. porazom od Cibone 73-71. Cibona je izborila finale u kojem će se suprotstaviti boljem iz ogleda Cedevita-Zagreb.

Zadar je odlično otvorio utakmicu, upravo kako je trener Ante Nazor i zamislio - agresivno u obrani i hrabro u napadu i poveo 8-0. U nekoliko navrata Zadrani su imali i + 11, da bi Cibona polovicom druge četvrtine kratko prešla u vodstvo
34-36. Tek tada su se domaćini oporavili i do odmora stigli do prednosti 45-40.

Treću četvrtinu Zadar je otvorio serijom 5-0 i odlaskom na +10 (50-40),a na isteku četvrtine prednost je iznosila šest poena razlike - 62-56.

Zadar je u zadnoj četvrtini uredno održavao prednost od 4 do 5 koševa razlike, ali je sve krenulo nizbrdo nakon trice Ilievskog za 70-68. Već u sljedećem napadu Cibona je poslala Sobina na liniju slobodnih bacanja, a on je bio precizan samo jednom. Na suprotnoj strani najprije je zabio Siriščević, a potom Ilievski za prednost gostiju 72-71.

Zadru je do kraja preostao čitav napad, odgovornost je preuzeo Lovre Bašić i loptu je držao do posljednjih 10 sekundi kada je krenuo u prodor. Loptu mu je, pod pritiskom ukrao Jagodić-Kuridža, a očajnički prekršaj na Siriščeviću radi Barač. Siriščević je bio precizan jedanput, a do lopte je nakon skoka stigao Sobin i pokušao izjednačiti rezultat tricom preko cijelog terena. Lopta, međutim, nije stigla blizu obruča, pa je Cibonino slavlje moglo započeti.

KK Zadar - KK Cibona 71-73 (24-16, 21-24, 17-16, 9-17)

KK Zadar: Bašić 13, Ivanov 18, Kraljević, Vraneš, Šango 5, Sobin 14, Širko, Špaleta, Ramljak 10, Barać 11, Jurica.

KK Cibona: Kus, Krušlin 8, Skokna, Rozić 16, Jagodić-Kuridža 9, Slavica, Popić, Siriščević 7, Zubac, Žižić 14, Gabrić 10, Ilievski 9.

Posebni gost večerašnje utakmice bio je Doug Richards, američki košarkaš koji je za Krešom Ćosićem stigao iz rodnog SAD-a u Zadar i sezone 1974./75. igrao polufinale Kupa prvaka uz bok Kreši, Pinu i Branku Skroči. Upravo ga je današnji sportski direktor Zadra darivao trenerkom i dresom s klupskim obilježjima što su tribine popratile gromoglasnim pljeskom.