Cibona povela 1-0 25.05.2015.

Zadar posustao u završnici

Zadrani posustali u posljednjoj četvrtini
Košarkaši Cibone ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici polufinala doigravanja za košarkaškog prvaka Hrvatske. "Cibosi"  su u Draženovom domu porazili momčad Zadra rezultatom 82-74.
Bio je to kao i u prethodna dva slučaja gostovanja Zadra u Zagrebu kod Cibone, poprilično izjednačen duel ovih dvoje velikih rivala, koji je nažalost po gostujuću momčad, ponovo otišao na stranu domaćina.
Zadrani su dojma smo, propustili svoju priliku za nešto više od pristojnog poraza u trećoj dionici susreta, kada su momci trenera Ante Nazora preokrenuli rezultatski minus od šest koševa zaostatka na poluvremenu, (45-39) i u 26. minuti utakmice ostvarili prednost od osam koševa razlike, 52-60.
KC Drazen Petrovic, Zagreb - A1 Liga - Liga za prvaka, prva utakmica polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske. KK Cibona - KK Zadar. Lovre Basic. Photo: Petar Glebov/PIXSELL
No krenimo redom. U prvoj četvrtini utakmice, niti jedna momčad nije uspjela ostvariti prednost veću od četiri koša razlike, s tim da je upravo Zadar tim rezultatom (0-4) otvorio utakmicu. Igralo se uglavnom koš na koš, a zakucavanje Ramljaka za 14-17, poništili su Ilievski i Žižić svojim koševima i tako ipak osigurali minimalnu prednost Ciboni na kraju četvrtine, 18-17.
Uslijedilo je odlično otvaranje druge četvrtine za goste iz Zadra, koji su serijom 10-0 u nepune tri minute igre, preokrenuli rezultat i postavili na semaforu pristojnih +9, (18-27). Kreatori te serije su Josip Sobin i Boris Barać, od čega su Baraćeve bile dvije trice. Nažalost, ostatak momčadi nije pratio ovaj raspoloženi dvojac i Cibona je odmah uzvratila još većom mjerom.
Polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske, 1. utakmica: KK Cibona - KK Zadar 82-74, Foto: PIXSELL
Marin Rozić prometnuo se u junaka sljedeće Cibone serije 15-0, u kojoj je sam ugradio čak deset koševa i tako ponovo vratio rezultatsu prednost na domaću stranu, 33-27. Do kraja prvog poluvremena, prednost Cibone od šest koševa razlike je ostala, samo se promijenio rezultat, koji je glasio 45-39 za Cibonu.
Drugo poluvrijeme ponudilo je bolji ulazak Zadrana u treću četvrtinu, da bi košem Bašića i dvjema tricama Borisa Baraća, Zadar ovoga puta serijom 8-0 došao u izglednu situaciju u 26. minuti utakmice (52-60). Međutim ponovno kao i polovicom druge četvrtine, Zadrani su brzopleto prosuli stečenu prednost, koja je ovoga puta iznosila osam koševa razlike. Rozić, Kuridža i Žižić do kraja četvrtine ubacuju kombiniramo deset koševa i uz polaganje Kraljevića imamo rezultat 62-62, na kraju treće dionice susreta.
U posljednjoj četvrtini utakmice, Cibona je nastavila u svom ritmu koji Zadar očito nije bio u stanju pratiti. Osim Josipa Sobina, ostatak momčadi Zadra djelovao je bezidejno i kad je stao Sobin, stali su i Zadrani. A to se dogodilo u 36. minuti utakmice, kada pri vodstvu Cibone 71-69, Ive Ivanov izlazi iz igre zbog pete osobne pogreške, a domaćin serijom 7-0 zaključuje pitanje pobjednika u večerašnjem susretu. Na kraju, konačan rezultat utakmice glasio je 82-74 za Cibonu.
Druga utakmica ove polufinalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske, igra se u petak 29. svibnja, u Zadru.
Cibonu je do pobjede predvodio Ante Žižić s 20 koševa, 9 skokova i 5 blokada, a Marin Rozić dodao je 17.
Kod Zadrana, najbolji strijelac Josip Sobin uz 17 koševa uhvatio je i 12 skokova, Boris Barać bio je drugi strijelac momčadi s 13 poena, dok je Lovre Bašić uz 12 poena asistirao 11 puta.
KK CIBONA – KK ZADAR 82-74 (18-17, 27-22, 17-23, 20-12)
KK Cibona: Kus, Krušlin 11, Skokna, Rozić 17, Jagodić-Kuridža 13 (10 sk),  Slavica 2, Popić, Siriščević 12, Zubac 1, Žižić 20 (9 sk, 5 bl), Gabrić , Ilievski 6 (6 as)
KK Zadar: Bašić 12 (11 as, 4 sk), Ivanov 11 , Kraljević 8 (5 sk), Vraneš, Šango, Sobin 17 (12 sk, 4 as), Širko 1, Špaleta, Ramljak 12, Barać 13, Jurica

Košarkaši Cibone upisali su pobjedu u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske. "Vukovi" su u Draženovom domu pobijedili momčad Zadra rezultatom 82-74.

Bio je to poprilično izjednačen ogled dvoje velikih rivala, koji je nažalost po gostujuću momčad, ponovno otišao na stranu domaćina.

Zadrani su veliku priliku propustili u trećoj dionici susreta, kada su momci trenera Ante Nazora brzopleto prokockali prednost od +8 (52-60). Domaćini su uzvratili serijom 10-0, da bi ubačajem Kraljevića 3. četvrtina završila rezultatom 62-62.

U posljednjoj četvrtini utakmice, kad je stao odlični Sobin, stali su i Zadrani. Točnije, to se dogodilo u 36. minuti utakmice, kada pri vodstvu Cibone 71-69, Ive Ivanov izlazi iz igre zbog pete osobne pogreške, a domaćin serijom 7-0 zaključuje pitanje pobjednika.

Kod Zadrana, najbolji strijelac Josip Sobin ubacio je 17 koševa te dodao i 12 skokova, Boris Barać bio je drugi strijelac momčadi s 13 poena, dok je Lovre Bašić uz 12 poena asistirao 11 puta. Dvoznamenkasti su bili i Ramljak sa 12 te Ivanov s 11 koševa.