Zadar siguran kod Zaboka 16.05.2015.

Šesta pobjeda u nizu

Košarkaši Zadra večeras su na gostovanju u Zagorju ostvarili novu pobjedu rezultatom 80-56, i tako se približili još jedan korak bliže trećoj poziciji na tablici prije doigravanja.
Zabok - Zadar, foto: facebook
Iako izrazit favorit u večerašnjoj utakmici, Zadar je u prvom poluvremenu utakmice u Bedekovčini punih 17 minuta lomio otpor domaće momčadi.
Nakon prvih deset minuta igre, rezultat na semaforu pokazivao je minimalnu prednost gostiju iz Zadra,17-16. Izgledalo je već nakon pete minute igre i prednosti Zadra 10-3, da će se gosti odvojiti i na veću razliku, međutim raspoloženi Antonio Crnjević i Filip Bundović do kraja prve četvrtine zajedno kombinirano ubacuju 13 koševa i smanjuju zaostatak Zaboka na samo pola koša, 16-17.
Domaćin je i u drugoj četvrtini sve do 17. minute utakmice držao rezultatski priključak, (28-30), da bi u posljednje tri minute prvog poluvremena koševima Sobina, Ramljaka i Ivanova stvari ipak sjele na svoje mjesto i Zadrani su serijom 10-1 ipak do kraja poluvremena ostvarili dvoznamenkastu prednost, 40-29.
Nakon prvih dvadeset minuta igre, Josip Sobin je s 11 koševa i 5 skokova predvodio zadarsku listu strijelaca, dok je kod Zaboka najbolji strijelac bio Crnjević s 10 koševa.
Dobru igru iz završnice prvog poluvremena, Zadrani su prenijeli i u treću dionicu utakmice, koju su momci trenera Ante Nazora dobili rezultatom 18-12.
Nastavak je krenuo prvo  tricom Lovre Bašića na otvaranju treće četvrtine, da bi sljedećih par minuta pripalo Filipu Bundoviću. Talentirani igrač domaće momčadi, strijelac je sljedećih deset koševa domaće momčadi (dvije trice i dva polaganja) i praktički je sam dovukao Zabok na za njih prihvatljiv zaostatak od samo šest koševa razlike, 39-45. No tu je bio i kraj svih nadanja domaće momčadi, jer su Zadrani do kraja četvrtine ponovo proigrali i ubacili 13 a primili samo dva koša, tako da se u posljednju dionicu utakmice ušlo s velikih 17 koševa prednosti za Zadar, 58-41. Marko Ramljak je u toj seriji Zadra 13-2 ubacio najviše, sedam koševa, dok su ostatak zabili Ivanov i Bašić.
Posljednja četvrtina utakmice donijela je još veće povećanje prednosti gostujuće momčadi, a priliku za igru u samoj završnici dobili su Špaleta, Vraneš i Jurica. Domaćin se pomirio s porazom, koji je na kraju utakmice iznosio 24 razlike, 56-80.
Zadrani su tako uspješno nastavili svoj pobjednički niz, koji je sada već na šest uzastopnih pobjeda. Priliku  za sedmom pobjedom, Zadrani će u posljednjem kolu prije doigravanja imati kući u utakmici s Kvarnerom.
Zadarsku rubriku najboljih strijelaca predvode Filip Kraljević i Marko Ramljak svaki s 16 koševa, Josip Sobin je uz 13 koševa dohvatio i 10 skokova dok je još dvocifren završio i Ivanov s 12 koševa.
Filip Bundović prvo je ime domaće momčadi s 18 koševa, Zrnić je dodao 17 a Crnjević se zaustavio na 12 koševa.
ZABOK - ZADAR   56-80   (16-17,13-23, 12-18, 15-22)
Zabok: Zrnić 17, Anzulović, Marić 2, Kapusta 5, Bundović 18, Žganec, Durkan, Crnjević 12, Martinko, Tuđen, Jurlina 2
Zadar: Bašić 5(6 asista), Ramljak 16 (6 skokova), Sobin 13 (10 skokova), Ivanov 12, Šango 9, Kraljević 16, Barać 5, Širko 1, Jurica 2, Špaleta, Vraneš 1

Košarkaši Zadra na gostovanju kod Zaboka ostvarili su novu pobjedu, šestu u nizu. Zadar je slavio s uvjerljivih 80-56 iako su čvrsti domaćini dugo pružali otpor.

Polovicom treće četvrtine domaćini su bili na obećavajućih 39-45, ali Zadrani tada rade seriju 13-2, tako da se u posljednju dionicu utakmice ušlo s velikih 17 koševa prednosti za Zadar.

Filip Bundović prvo je ime domaće momčadi s 18 koševa.

Zadrani su uspješno nastavili svoj pobjednički niz, koji je sada već na šest uzastopnih pobjeda. Priliku za sedmom pobjedom, Zadrani će u posljednjem kolu prije doigravanja imati kući u utakmici s Kvarnerom.