Zadar slavio nad Šibenikom 29.04.2015.

VIII. kolo Lige za prvaka

Iako oslabljeni neigranjem Segarića (ruptura srednjeg prsta na ruci) i Ramljaka, košarkaši Zadra su u jednoj tvrdoj utakmici uspjeli slaviti nad gostima iz Šibenika. Domaće je s 19 poena predvodio Franko Šango, dok je Josip Sobin uz 17 poena imao i 10 skokova za ukupnu valorizaciju +32! Valja istaknuti i kapetansku rolu Ive Ivanova s također 17 poena.

Šibenčani su bolje otvorili susret te su imali vodstvo nakon prve četvrtine na krilima raspucanog Tea Petanija, ali Zadrani do kraja poluvremena zbijaju svoje redove i dobrom obranom u drugoj četvrtini limitiraju Šibenčane pa zasluženo odlaze na poluvrijeme vodstvom 44:38.

U drugom poluvremenu došlo je do naguravanja Kraljevića i gostujućeg igrača Vukičevića nakon kojeg je obojici pokazan put u svlačionicu, pa se na trenutke gledala potpuno negledljiva košarka. Ipak, u nervoznoj završnici za obje momčadi, na krilima raspucanog Franka Šanga domaći košarkaši su bili smireniji i precizniji i na kraju upisali vrijedna dva boda.

ZADAR - ŠIBENIK 79:74

(21:24, 23:14, 14:15, 21:21)

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 1500. Suci: Josip Radojković, Damir Basarić (Split), Darko Žagar (Rijeka).

ZADAR: Bašić 6 (3-4), Ivanov 17 (7-11), Kraljević 7 (3-4), Vraneš, Šango 19 (2-2), Sobin 17 (5-8), Širko 4 (2-2), Špaleta, Barać 9 (3-6), Jurica. Trener: Ante Nazor.

ŠIBENIK: Badžim 9 (1-2), Mišić 3 (1-1), Bašić 12 (1-1), Blaće 3, Marcijus 3 (1-2), Vukičević, Paić, Španja, Šamadan 5, Petani 18 (5-10), Vrkić 21 (5-5). Trener: Jeronimo Šarin.

Šut za dva: Zadar 21-36 (58%); Šibenik 12-23 (52%)

Šut za tri: Zadar 4-18 (22%) Šango 3, Bašić; Šibenik 12-32 (38%) Petani 3, Bašić 3, Vrkić 2, Badžim 2, Šamadan, Blaće.

Slobodna bacanja: Zadar 25-37 (68%); Šibenik 14-21 (67%)

Skokovi: Zadar 38 (27+11); Šibenik 26 (20+6)

Teška utakmica za nas, ali važno je da smo dobili. Čeka nas teško gostovanje u Sinju pa je važno da se dignemo i što prije okrenemo novoj utakmici. Ovo što prije zaboraviti i krenuti dalje - Franko Šango

Ne mogu se oteti dojmu da su ove dvije momčadi trebale biti u prve četiri ekipe u Hrvatskoj, ali zbog naših problema s ozljedama i Zadrovih s kojima ste vi bolje upoznati, ovo je bila jedna krnja utakmica u kojoj je Zadar radi naše taktičke neodgovornosti zasluženo bio bolji - Jeronimo Šarin, trener Šibenika

Čestitam svojim momcima na pobjedi, bili su borbeni, fokusirani, nažalost falilo je koncentracije da se utakmica prelomi u par navrata. Morali smo je dobijati tri, četiri puta, ali to je danak malo i neiskustvu jer su neki igrači iz rotacije silom prilike postali nositelji. Prvo poluvrijeme smo izgledali dobro napadački a loše defanzivno, dok je u drugom poluvremenu bilo obrnuto. Moramo te faze igre bolje ukomponirati da izgleda puno tečnije. Ovo je sasvim nova ekipa u odnosu na glavni dio sezone i zato hvala publici koja nas bodri od samog početka - Ante Nazor