Zadar slavio u Bedekovčini 14.04.2012.

Treća pobjeda u nizu

Košarkaši Zadra večeras su u Bedekovčini upisali još jednu vrijednu pobjedu u Ligi za prvaka. Bolji su bili od Zaboka rezultatom 73-82, te su tako stigli do svoje treće pobjede u nizu, a pete prvenstvene.

Utakmicu su Zadrani prvo prelomili u drugoj četvrtini, kada su u dva navrata vodili i s po 17 koševa razlike (30-47, 32-49), a kasnije i spašavali u trećoj, kada ih je domaćin u samom uvodu iznenadio serijom 8-0. Međutim, ostalo je dovoljno pribranosti kod gostujuće momčadi, te su se vrlo brzo vratili u dvoznamenkasto vodstvo preko raspoloženih Ivanova, Vrbanca, Delaša i Krapića.

U posljednjoj četvrtini domaćin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Zadru, koji je na koncu zasluženo slavio rezultatom 73-82 i tako zadržao četvrto mjesto na ljestvici.

KK Zabok - KK Zadar 73-82 (19-22, 18-27, 19-15, 17-18)

KK Zabok: Pešut, Zadravec 2, Janković 9, Lež 11, Turk, Črnjević 2, Perinčić 8, Tomas 12, Bašić 11, Krušlin, Kraljević 18.

KK Zadar: Zadnik 6, Šango, Kaštropil, Delaš 17, Ramljak 4, Krapić, 13, Reed 5, Batur, Kuso, Vrbanc 17, Vrkić.