Zadru uvjerljiva pobjeda nad Šibenikom 13.04.2014.

4. kolo LZP

Sinoć smo u Krešinom domu svjedočili najboljoj napadačkoj utakmici Zadra cijele ove sezone, te prvoj u kojoj je probijena "magična" granica od 100 koševa. Konačnih 101-64 najbolje ocrtava odnos snaga između Zadra i GKK Šibenika.

Šibenčani su na parketu postojali tek uvodnih nekoliko minuta prve četvrtine, dok Lyons, Šutalo i Ivanov nisu namjestili nišanske sprave i dalekometnim ubačajima zasuli koš gostiju. Ipak, obrana je djelovala nešto opuštenije pa je Šibeniku dozvoljeno čak 20 koševa naspram 27 zadarskih.

U drugoj dionici gotovo identična priča. Zadrani i dalje gotovo nepogrešivi iz igre, čemu Šibenčani jednostavno nisu mogli parirati. Domaćin je tako došao i do preko 20 koševa prednosti kod odlaska na poluvrijeme (58-37).

U nastavku se utakmica pretvorila u jednosmjernu ulicu. Trener Vidaković ispremiješao je sastav u potpunosti, no tko god da je ušao u igru pokazao se nerješivom zagonetkom za gostujuću obranu. Ostalo je tek neriješeno pitanje s koliko će razlike Zadar slaviti i hoće li prebaciti 100 koševa. Odgovor je stigao u posljednjem napadu Zadra, u kojem je ujedno odigrana i najatraktivnija akcija utakmice. Lovre Bašić je čuvao loptu gotovo do isteka napada, kada se odlučno sjurio pod koš. Njegovu je namjeru "pročitao" Marko Ramljak te je iz samog kuta krenuo pod obruč i visoko naskočio, a u zraku ga je asistencijom poslužio Bašić za sjajno zakucavanje iza leđa i konačnih 101-64.

KK Zadar - GKK Šibenik 101-64 (27-20, 31-17, 23-14, 20-13)

KK Zadar: Bašić 6 (5 as), Ivanov 19 (5 as), Kraljević 12 (8 sk), Lawrence, Lyons 13, Sobin 14, Đugum 2, Ramljak 15, Batur 5, Dijan 4, Prostran, Šutalo 11.

GKK Šibenik: Radovčić, Andabaka, Mišić 10, Kalpić 7, Bašić 10, Blaće, Vukičević 6, Vujičević, Španja 2, Šamadan 7, Badžim 9, Petani 13.