Zadar nadigrao MZT i upisao sedmu pobjedu 28.12.2014.

15. kolo ABA lige

Košarkaši Zadra sinoć su pred 5000 gledatelja u Krešinom domu savladali momčad MTZ Aerodrom Skopje s rezultatom 74-69 i tako upisali svoju sedmu ovosezonsku pobjedu u 15 odigranih utakmica.

Zadar je tijekom prve četvrtine, ali i u prvoj polovici druge u potpunosti dominirao susretom. Trio Ivanov - Florence - Sobin bio je nerješiva enigma gostujućim košarkašima, a domaća je momčad upravo zahvaljujući njima stigla do dvoznamenkaste prednosti već u prvoj četvrtini (18-8), a prednost je do isteka 10. minute još i narasla do 27-12.

U drugoj dionici Zadrani su stigli i do okruglih 20 koševa razlike (34-14), a nedugo zatim i do svoje najveće večerašnje prednosti 39-16.

Nakon što su stekli rečenu prednost, razlika se pomalo počela topiti, a igrači MZT-a, posebice se to odnosi na novopridošlog Samardžiskog, preuzeli su kontrolu nad utakmicom. Već početkom drugog poluvremena smanjili su na smo 4 koša zaostatka (44-40), no Zadar je obranio svoju prednost.

Još dva puta su se Makedonci opasno približili i to u samom finišu utakmice kada su dvaput stigli na smo tri koša zaostatka. Kod 68-65 dobro su reagirali Florence i Sobin te su povisili na 72-65, no Cvetković je uzvratio s četiri uzastopna koša i tako još jednom smanjio na 72-69 samo 25 sekundi pred kraj susreta. Pobjedu u sljedećem napadu je s linije slobodnih bacanja potvrdio Florence.

Najkorisniji igrač sinoćnjeg susreta svakako je bio Josip Sobin koji je uz 15 postignutih koševa dodao i nevjerojatnih 19 skokova (11 obrambenih, 8  napadačkih), 4 asistencije i 2 blokade. Iz igre je gađao sa 70% preciznosti i time je došao do valorizacije od čak 38 indeksnih bodova. Listu strijelaca predvodili su također sjajni Ivanov i Florence, svaki s po 24 koša.

Ante Nazor, trener Zadra:

Zahvaljujem se publici na strpljenju i živcima cijelu utakmicu. Zasluženo smo pobijedili jer smo vodili od početka do kraja. Ono što moramo steći to je respekt prema radu i stečenoj prednosti jer nije prvi put da nam se pad u igri događa i kad tad će nam se obiti o glavu. Neki igrači su ušli nepametno u igru i to se tolerira, ali neću tolerirati da se uđe neborbeno, a bilo je i takvih. Na tome se ispričavam publici. Ako Josip Sobin ima 19 skokova u utakmici, onda pojedinci ne mogu ulaziti u igru i samo promatrati što se događa.

KK Zadar - MZT Aerodrom Skopje 74-69 (27-12, 17-18, 15-21, 15-18)

KK Zadar: Segarić, Ivanov 24 (7 sk), Kraljević, Šango 5, Sobin 15 (19 sk, 4 as), Širko, Špaleta, Ramljak 6, Bošnjak, Florence 24, Barać, Jurica.

MZT: Klassen 2, Dixon 9, Stajić, Sinovec 10, Mekić, Lučić 6, Samardžiski 20, Mladenovski, Šehović 5, Nikolovski 5, Cvetković 12.