Napokon pobjeda 16.10.2015.

Tajfun slomljen u samoj završnici

Pred otprilike 2000 tisuće gledatelja u Krešinom Domu, Zadar je večeras u 6. kolu regionalne ABA lige upisao vrlo važnu pobjedu protiv slovenskog Tajfuna rezultatom 73-67.

Zadrani su ušli u utakmicu s velikim imperativom pobjede, koji ih je očito sputavao veći dio utakmice.

Ipak, ključni trenutak dogodio se sredinom posljednje četvrtine, kada su Zadrani serijom 14-1 prelomili utakmicu.

Zadar je nakon 34. minute i rezultata 51-49, kreirao seriju 14-1 i praktički u tri minute riješio pitanje pobjednika (65-50). Krenulo je koš faulom Marinkovića, da bi potom Cosey, Ramljak i Barać sudjelovali u seriji koja je izazvala erupciju oduševljenja na tribinama.

Do kraja utakmice, nije bilo novih šokova i Zadar je upisao vrlo vrijednu pobjedu rezultatom 73-67.

Drago Pašalić ubacio je najviše u redovima domaće momčadi, 16 koševa. Ivan Ramljak dodao je 11 koševa i 5 skokova, Šango je ubacio 10, a Glenn Cosey 9 koševa od čega je šest bilo u ključnoj seriji 14-1.

Goste su predvodili Ponjavić sa 13 i Zimić sa 12 koševa.

Zadar - Tajfun 73-67 ( 14-12, 19-21,13-12, 27-22);

Zadar: Bašić, Cosey 9, Kraljević 2, Šango 10, Širko, M. Ramljak 7, Bošnjak 5, Marinković 9, Barać 4, I. Ramljak 11, Pašalić 16, Jurica;

Tajfun: Sebić, Tomić, Držić 8, Cebular 9, Germek, Zimić 12, Bratoz 6, Clark, Ponjavić 13, Drobnjak 7, Bolčina 3, Parker 9;