22. kolo ABA lige

Košarkaši Zadra sinoć su, predvođeni Markom Lyonsom i Josipom Sobinom, upisali svoju prvu pobjedu nakon devet uzastopnih poraza. Bolji su bili od zagrebačke Cibone s rezultatom 59-53.

Cibona je jedino u drugoj polovici prve četvrtine bila bolja momčad na terenu. Tada su naime uz seriju 13-3 stigli do činilo se ogromnih 10 koševa prednosti (9-19).

U drugoj su pak dionici Zadrani zbili redove, a poglavito u obrani, gdje su zatvorili put ka svome košu. Cibona je u tih 10 minuta postigla svega 7 koševa, što je ipak bilo dovoljno da na poluvrijeme pođu s dva koša prednosti (24-26).

U nastavku Zadar je preuzeo potpunu kontrolu nad utakmicom. Nakon što su gosti brzinski došli do prednosti 30-36, igrači Ivana Sunare rade seriju 8-0 za prelazak u vodstvo. Cibona je još jednom povela pri rezultatu 39-40, a kada je u sljedećoj akciji Lyons položio za novo vodstvo Zadra na samom kraju četvrtine, to je označilo i potpuni preokret.

U posljednjoj dionici uz Lyonsa se ukazao i Josip Sobin koji je u tom periodu postigao čak 7 od svojih 10 koševa, te je tako eliminirao sve pokušaje gostiju da se vrate u utakmicu. Slavio je stoga Zadar sa zasluženih 59-53 na zadovoljstvo 4500 grlatih navijača, koji su kroz cijeli susret pružali veliku podršku igračima.

KK Zadar - KK Cibona 59-53 (9-19, 15-7, 17-14, 18-13)

KK Zadar: Bašić, Ivanov 8, Kraljević 4, Lawrence 8, Lyons 17, Sobin 10, Đugum, Ramljak 2, Batur, Dijan 4, Prostran, Šutalo 6.

KK Cibona: Kus, Planinić 2, Blassingame 12, Demo, Šarić 18, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 4, Junaković, Mavra, Arapović, Siriščević 11, Gabrić.