Zadar poražen u Laktašima 17.02.2014.

20. kolo ABA lige

Košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Igokee u Laktašima 65-58 u 20. kolu ABA lige. Zadranima je to 15. ovosezonski poraz, a osmi u nizu. Dojmljiv je debi upisao Lyons, te je prava šteta što je zbog preranog ulaska u probleme s osobnim greškama odigrao svega 12 minuta.

Iako je domaćin gotovo cijelo vrijeme kontrolirao tijek susreta, a u jednom trenutku čak i poveo s velikih 42-27, Zadrani se nisu predavali. Izradili su sjajnu seriju 20-3 kojom su prešli u vodstvo  47-49.

Vodstvo su održava sve do posljednjih tri minute kada su imali 55-58, no igru su tada već morali napustiti i Lyons i Lawrence, što je ponajbolji igrač domaće momčadi, Nemanja Gordić, obilato iskoristio i zapečatio pobjedu Igokee 65-58.

Najefikasniji u redovima poražene momčadi bili su Josip Sobin s 14 i Mark Lyons s 13 koševa, dok je dvoznamenkast još bio Toni Dijan s 11 koševa. Sobin je svom učinku pridodao i 7 skokova.

KK Igokea - KK Zadar 65-58 (18-14, 16-13, 13-16, 18-15)

Igokea: Dozet 4, Jorović 8, Gajović 6, Nikolić 7, Gordić 21, Gibson, Bakić, Mirković 4, Štemberger 8, Williams 3

Zadar:  Ivanov 1, Kraljević 7, Lawrence 4, Lyons 13, Sobin 14, Đugum, Batur, Ramljak 2, Dijan 11, Prostran 6