Zadar podbacio, Krka slavila 06.01.2013.

Brkić nije mogao sam

Pred oko 4.000 gledatelja u Krešinom domu, zadarski su košarkaši upisali neugodan poraz od Krke iz Novog Mesta.

Cijelu utakmicu gledali smo izjednačenu košarku, osim dijela druge četvrtine kad je dominirao Zadar i jednog dijela treće, koji je pripao gostima. Utakmica je tako ušla u dramatičnu završnicu, a pri rezultatu 62-62 kojega je postavio Jozo Brkić, Zadar je imao dvije šanse poentirati za mirnu završnicu. Međutim, Morović je bio neprecizan iz igre, a Krasić sa slobodnih bacanja, što je Vladović iskoristio i odveo Krku na vodstvo 62-65 poslije koša i slobodnog bacanja. Ostalo je dovoljno vremena za tricom doći do izjednačenja, međutim Morović poklanja loptu Lorbeku koji mirno polaže za 62-67. U posljednjoj je sekundi susreta Morović pak pogodio dalekometnu tricu za konačni rezultat 65-67 u korist gostiju.

Jedini su u redovima Zadra na visini zadatka bili Brkić (17 koš.), Travis (14) i Kaštropil (12), dok svi ostali nisu dali željeni doprinos.

Ante Nazor: Nedostajalo je koncentracije u finišu susreta da bi se dobila utakmica protiv ekipe kao što je Krka. Primili smo 46 koševa u drugom poluvremenu, što je znak da ni obrana nije bila na razini. Unutarnja linija je večeras bila zadovoljavajuća, dok je vanjska još jednom podbacila. S Morovićem sam pokušao unijeti nužne nam promjene u organizaciji igre, no očito je kako momku treba još dosta treninga.

KK Zadar - KK Krka Novo Mesto 65-67 (15-16, 20-10, 13-23, 17-18)

KK Zadar: Allen 5, Ivanov 2, Travis 14, Kaštropil 12, Delaš, Ramljak 4, Brkić 17, Krasić 4, Nurkić, Morović 4, Vrbanc 3, Prostran

KK Krka: Lorbek 24, Vladović 13, Rojc 2, Lalić 11, Murič 7, Pavič 5, Pajič 2, Kastrati, Golemac, Klobučar 3.