Zadar potopljen u Novom Mestu 27.02.2011.

Težak poraz u 22. kolu regionalne lige

Košarkaši Zadra iz Novog Mesta ispraćeni su s minusom od 28 koševa. Krka je slavila u 22. kolu regionalne lige rezultatom 92-64.

Od samog početka utakmice bilo je jasno da se gosti neće dobro provesti. Domaćini su krenuli s 10-1, a u sedmoj minuti susreta na semaforu je već svijetlilo 23-3. Nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 34-11.

I na poluvremenu je Zadar bio u minusu od 20 koševa, 49-29.

Na početku drugog poluvremena povukao je Marčinković, ali je to malo značilo. Gosti su držali visoku prednsot, najvišu od 32 koša krajem treće četvrtine. Brown i Batur donekle su ublažili za konačnih -28.

Brown je  bio prvi strijelac Zadar sa 13 koševa, Batur je dodao 11. Kod Krke Dragič je bio najučinkovitiji sa 16 ubačaja.

Prije sljedećeg regionalnog kolakoje je na rasporedu u subotu, kada na Višnjiku gostuje Cibona Zadranima preostaje odraditi posljednju utakmicu druge faze Eurochallenge kupa. U utorak će u Belgiji biti gosti momčadi Oostendea.