Zadar na korak do iznenađenja 30.09.2017.

U zadnjem napadu ostali bez pobjede kod Budućnosti

Košarkaši Zadra u 1. kolu ABA lige pružili su iznenađujuće dobar otpor na gostovanju kod favorizirane Budućnosti. Domaćini su slavili 87-85, nakon što Zadar nije iskoristio posljednji napad.

Zadar je tijekom cijele utakmice održavao manji razmak, no tri po tri poena razlike u svakoj četvrtini (22:19, 22:19, 17:14) i domaćini su u završnu ušli s devet poena prednosti. Zadar su u ofenzivnom dijelu vodili Konowles, Ivanov i Božić, a potonji je veliki posao odradio i u skakačkom dijelu.
Dvije minute prije kraja Zadar se sasvim približio i tricama i Božića i Ivanova 41 sekundu prije kraja prešao u vodstvo 84:85. U sljedećem napadu Gordić je vratio prednost domaćinu uz koš i dodatno bacanje (87:85), a zadnji šut za dva poena tri sekunde prije kraja promašio je Knowles.

Zadar je tijekom cijele utakmice održavao manji zaostatak, a domaćini su u završnu četvrtinu ušli s devet poena prednosti. U završnici se Zadar sasvim približio te tricom Ivanova 41 sekundu prije kraja prešao u vodstvo 84:85.

U idućem napadu Gordić je vratio prednost domaćinima uz koš i dodatno bacanje (87:85), a zadnji šut za dva poena tri sekunde prije kraja promašio je Preston Knowles.

Najučinkovitiji u redovima Zadra bio je Ive Ivanov sa 18 koševa, Luka Božić je zabio 17 koševa uz čak 13 skokova, a Preston Knowles je dodao 15 ubačaja.

Kod domaćina, prvo ime bio je Nemanja Gordić s 15 koševa i 8 asistencija.

U 2. kolu ABA lige Zadar će u srijedu u Krešinom domu ugostiti zagrebačku Cedevitu.

Budućnost - Zadar 87:85 (22:19, 22:19, 17:14, 26:33) BUDUĆNOST: Ivanović, Su. Šehović 13, Barović 13, Se. Šehović 5, Starovlah 5, Gordić 15, Bojić, Ilić 10, Z. Nikolić 8, Gibson 5, Popović 5, D. Nikolić 8. ZADAR: Knowles 15, Bašić 9, Ivanov 18, Kraljević 10, Jelenković, Krajina 8, Vuković, Brzoja, Špralja 8, Tomas, Božić 17.