Sjajnom obranom Zadar izborio majstoricu 30.04.2017.

Ivan Ramljak zabio 20 i zaustavio Reynoldsa

Košarkaši Zadra pobjedom protiv Cibone 68-56 izborili su majstoricu u četvrtfinalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Zadar je utakmicu prelomio sredinom treće četvrtine kada je sjajnom obranom zaustavio napad Cibone i otišao na prednost 48-37 u 27. minuti utakmice. Do kraja dvoboja Zadar je rutinski zadržao prednost, iako se Cibona u nekoliko navrata pokušala vratiti u utakmicu.

Koliko je obrana domaće momčadi bila na visokoj razini govori i podatak da je ponajbolji igrač Cibone, Amerikanac Reynolds zabio samo 2 koša na cijeloj utakmici.

Zadrane je do pobjede predvodio sjajni Ivan Ramljak s 20 koševa i 8 skokova, a dvoznamenkasti su bili Barać s 13, Krajina s 12 te Vladović koji je dodao 11 koševa. Najbolji kod Cibone bio je Žorić s 22 ubačaja.

Treća, odlučujuća utakmica igra se u Zagrebu u četvrtak od 18 sati. Pobjednik će u polufinalu igrati protiv Šibenika koji je s 2-0 u seriji svladao Zagreb.

KK Zadar - KK Cibona 68-56 (19-17, 11-15, 22-15, 16-9) KK Zadar: Vladović 11 (5 as), Jelenković, Krajina 12 (5 sk), Georgiev, Jurica, Špaleta, Brzoja 4, Marinković 2, Barać 13 (6 sk), Ramljak 20 (8 sk), Kovačević 6, Mazalin; KK Cibona: Reynolds 2, Uljarević, Šakić 8, Marinelli 3, Marić, Žorić 22, Ćorić, Bošnjak 5, Rozić 10, Ljubičić, Joksimović 4, Gospić 2.