Zadar poražen i od Budućnosti 15.11.2014.

8. kolo ABA Lige

Košarkaši Zadra večeras su upisali svoj peti uzastopni poraz, a šesti ukupno u dosadašnjih osam kola ABA lige. Večeras je bolja od njih bila podgorička Budućnost s rezultatom 61-73.

Zadrani su Podgoričanima uspješno parirali prvo poluvrijeme koje je završilo s rezultatom 34-36 u korist gostiju, no igra se potpuno razvodnila u nastavku susreta.

S tek "jednim i pol raspoloženim igračem", kako je kazao trener Ante Nazor, jednostavno se nije moglo ozbiljnije zaprijetiti protivniku.

Jedini koji je u redovima Zadra bio opasan po koš protivnika bio je Josip Sobin koji je odigrao maestralnu utakmicu postigavši 26 koševa i prikupivši 13 skokova, što mu je priskrbilo 36 indeksnih poena. Jedini uz njega koji je nešto konkretno pokušavao bio je Marko Ramljak s 12 koševa i 5 skokova.

KK Zadar - Budućnost VOLI 61-73 (13-22, 21-14, 8-11, 19-26)

KK Zadar: Bašić 1, Segarić, Ivanov 8, Kraljević 5, Šango, Sobin 26, Širko, Špaleta, Bubalo, Ramljak 12, Bošnjak, Florence 9.

Budućnost VOLI: Cook 9, Šehović 17, Dašić 8, Planinić 7, Subotić 13, Čarapić, Sheehey 4, Vitkovac 3, Popović 12, Ćapin, Rikić.