Zadar poražen nakon velike borbe u drugom poluvremenu 24.02.2013.

Poraz u 22. kolu

Pred oko 3000 gledatelja u Krešinoj dvorani, Zadar je nakon velike borbe u drugom poluvremenu ipak morao priznati podgoričkoj Budućnosti kako je večeras bila bolji suparnik.

Iako je u prvom poluvremenu bio u potpuno podređenoj ulozi, a nakon 20 minuta semafor je pokazivao 26-39, Zadar se u trenucima najvećeg zaostatka ipak uspio trgnuti i utakmici vratiti neizvjesnost. Dogodilo se to u 27. minuti kada je Budućnost povela s 32-52. Uslijedila je tada velika serija Zadra od 11-0 koju je tricom okrunio Franko Šango za rezultat 43-52. Milošević je nakratko prekinuo seriju Zadra i rezultat postavio na 43-55, no sa sirenom pogađa Batur za 45-55.

U posljednjoj dionici Zadar se u dva navrata, koševima Brkića i Delaša, uspio približiti na samo četiri koša zaostatka (55-59 i 57-61), no više od toga nije se moglo jer s druge se strane ponovno ukazao večeras nezaustavljivi Aleksa Popović i svoju momčad odveo do ipak uvjerljive pobjede 59-72.

KK Zadar - KK Budućnost VOLI 60-72 (13-26,13-13, 19-16, 15-17)

KK Zadar: Bašić, Olivari, Travis 10, Šango 3, Kaštropil 20, Delaš 4, Ramljak 5, Brkić 5, Krasić 2, Batur 9, Nurkić, Prostran 2.

KK Budućnost VOLI: Mihailović 2, M. Popović 1, M. Milošević 2, S. Milošević 7, Lee, Vitkovac 10, Bunić 6, A. Popović 29, Ivanović 6, Nikolić, Ivanov, Bost 9.