Neuspjeh u Širokom 09.03.2014.

23. kolo ABA lige

Košarkaši Zadra upisali su u 23. kolu ABA lige svoj 17. poraz. Na gostovanju kod Širokog izgubili su 72-58...

Zadar je u prošlom kolu prekinuo crnu seriju poraza u hrvatskom derbiju protiv Cibone, nakon čega su se ponovo vratili starim navikama.

Protiv Širokog su nakon prve četvrtine imali 4 koša prednosti, ali su potom malo po malo sve više rezultatski tonuli.

Kod Zadra najbolji je bio Mark Lyons sa 24 koša, a ekipu Širokog predvodili su Johnathon Jones sa 22 i Drago Pašalić sa 18 poena.

Tri kola prije kraja ligaškog dijela Široki i Zadar imaju omjer pobjeda i poraza 6-17, te će do kraja voditi neizvjesnu borbu za opstanak u ABA ligi.

HKK Široki Primorka - KK Zadar 72-58 (19-23, 16-7, 18-12, 19-16)

HKK Široki Primorka: Katić 3, Bilinovac 2, Mikulić 7, Young 8, Bošnjak 2, Pašalić 18, Jones 22, Buva 10, Rikić, Opačak

KK Zadar:  Bašić, Ivanov 4, Kraljević 8, Lawrence 8, Lyons 24, Sobin 6, Batur 1, Dijan 1, Prostran, Šutalo 6

Ivan Sunara:

"Mogu samo čestitati momčadi Širokog koja je voljom, energijom i odlučnošću došla do svoje vrlo bitne pobjede. Mi smo osim prvih osam minuta mislili da će sve samo doći od sebe. Htjeli su pojedinci ispasti heroji, pa sve individualno rješavati. A to ne ide. Ušli smo u zamku Širokog i oni su nas kaznili."