Zadar poražen pod Tornjem 24.11.2013.

Deveto kolo ABA lige

Košarkaši Zadra sinoć su odmjerili snage s Cibonom te su upisali poraz s rezultatom 91-74.

Prvo je poluvrijeme u Draženovom domu bili prilično izjednačeno, a Zadrani su otišli na odmor s minimalnom prednošću (40-39). No, u nastavku je Cibona preuzela kontrolu na parketu, u jednom je trenutku imala i 22 koša prednosti (83-61), a gosti su do kraja ipak ublažili poraz.

Prvo je ime kod Cibone bio Matt Janning s 22 poena, pet skokova i sedam asistencija, Darryle Strawberry je dodao 15 koševa i pet asistencija, a Dario Šarić 14 koševa, pet skokova i tri asistencije. Kod Zadrana je Andrew Lawrence ubacio 17 koševa, dok je Toni Dijan dodao 11.

Hrvoje Vlašić: "Odigrali smo 25 minuta kako smo željeli, skokom u napadu spriječavali smo Ciboninu tranziciju, a nakon toga je sve nestalo. Domaći su se igrači rastrčali i mi im više nismo mogli parirati."