Zadar uvjerljiv na Gripama 10.04.2013.

Četvrto kolo LZP

Košarkaši Zadra bez većih su problema upisali pobjedu (61-75) na splitskim Gripama, svoju treću ovosezonsku protiv Splita iz isto toliko utakmica.

U prvom poluvremenu vidjeli smo poprilično ravnopravnu borbu dalmatinskih klubova, a rezultat je bio izjednačen sve do 18-18 kada Zadrani napokon ubacuju u brzinu više, te preko Travisa i Nurkića dolaze na svoje prvo osjetno vodstvo 24-30, koje se do kraja poluvremena čak i malo popravilo, te je nakon 20 minuta iznosilo 33-40.

Dominacija Zadra nastavila se u drugom poluvremenu, kada je Zadar zakucavanjem Nurkića došao do svoje prve dvoznamenkaste prednosti 37-48. Tek povremenim bljeskovima Splićani su spriječili Zadar da ode i na veću razliku, koja je početkom posljednje dionice iznosila i maksimalnih +16 (50-66), te se mora priznati kako je konačni rezultat realan omjer snaga sinoćnjih protivnika.

Spomenimo i kako je Zadar na Gripama nastupio lišen usluga Thornea, Vrbanca i Kaštropila, dok su u splitskim redovima nedostajali Vujčić, Vukušić, Mimica, Dijan i Subotić, dok je Dominik Mavra već ranije napustio redove "žutih".

Toni Prostran: "Jako bitna pobjeda za nas, važna će nam biti za nastavak prvenstva. Ključ je bila odlična obrana u kojoj su svi igrači sudjelovali."

KK Split - KK Zadar 61-75  (15-16, 18-24, 12-16,16-19)

KK Split: Reinholt, Katić 11, Kraljević 11, Markulin, Sobin 13, Marinelli 8, Siriščević 16, Vukušić, Bender 2, Jukić.

KK Zadar: Ivanov 2, Olivari 2, Travis 14, Šango 3, Delaš 12, Ramljak 10, Brkić 6, Krasić 10, Batur, Nurkić 16, Prostran.