Poraz na Gripama 25.03.2012.

Split slavio s rezultatom 79-73

S velikim su očekivanjima košarkaši Zadra otputovali u Split računanući na nova dva boda u Ligi za prvaka. Međutim, na Gripama niti u jednom trenutku nisu bili u pozitivnom rezultatu, te se toga pobjedi Splita nema što zamjeriti.

Već od prve minute postalo je jasno kako će na utakmici glavnu riječ imati Splićani s obzirom da su u prvoj četvrtini na krilima Mimice i Subotića izgradili dvoznamenkastu prednost koju su do kraja susreta u rijetko kojem trenutku ispuštali.

Kad god su se Zadrani rezultatski približili i zaprijetili preuzimanjem vodstva, razbudio bi se netko od igrača Splita i brzo vratio prednost domćinu. To se najbolje vidjelo u posljednjoj četvrtini kada je Zadar u 33. minuti došao na zaostatak od samo tri koša (57-54), a već četiri minute kasnije Splićani su se vratili na ugodnih +9 (65-56).

Tračak nade Zadru ponudio je Goran Vrbanc pogodivši tri trice u posljednjoj minuti, no domaćini su bili precizni s linije slobodnih bacanja, te su tako održali svoje vodstvo i na koncu došli do zaslužene pobjede 79-73.

KK Split - KK Zadar 79-73 (27-18, 15-14, 15-18, 22-23)

KK Split: Subotić 19, Sobin 16, Dijan 11, Vujčić 4, Mimica 11, Matić, Marinelli, Babić 9, Najev 6, Markulin, Grgurević 3, Vuković.

KK Zadar: Ivanov 19, Delaš 2, Zadnik 4, Vrbanc 15, Krapić 12, Batur, Kaštropil 6, Radić 4, Reed 7, Ramljak, Vragović 4, Vrkić.