Kvarner apsolviran, slijedi Cibona 20.12.2011.

Debitirao Ante Krapić

Rutinskom su pobjedom nad riječkim Kvarnerom košarkaši Zadra izborili četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića i domaću utakmicu s Cibonom. Konačni rezultat 99-58 zorno prikazuje odnos snaga na parketu.

Zadrani su zarana zagospodarili terenom te je njihova prednost tokom cijele utakmice samo rasla. Prvo dvoznamenkasto vodstvo Zadra dogodilo se u šestoj minuti (16-6). Već u 15. minuti Zadar je imao višak od 20 koševa (36-16), dok su prednost od preko trideset razlike stekli u 26-oj (67-36). Demonstracija zadarske nadmoći nad Kvarnerom zaustavila se na konačnom rezultatu 99-56.

Čak petorica dvocifrenih igrača predvodili su Zadar do uvjerljive pobjede, a to su redom: Batur (20), Vrbanc (17), Delaš (15), Šango (14) i Ivanov (11). Posebno valja pohvaliti rolu Ivana Batura u trećoj i četvrtoj četvrtini kada je gotovo sam održavao prednost domaćina i tako podsjetio na svoje najbolje partije u dresu Zadra, kojih će bez sumnje biti još mnogo...

Napomenimo i kako je svoj prvi nastup u dresu Zadra ubilježio Ante Krapić, kojega je trener Pipan stavio u igru od prve minute. Iako su posljedice višemjesečnog neigranja vidjele na Anti, on će nesumnjivo biti pravo pojačanje za utakmice koje slijede.

KK Zadar - KK Kvarner 2010 (26-12, 23-14, 30-9)

KK Zadar: Zadnik, Smolić 4, Ivanov 11, Olivari 2, Radić 8, Šango 14, Kaštropil 2, Delaš 15, Ramljak, Krapić 6, Batur 20, Vrbanc 7.

KK Kvarner 2010: Češković, Lipovščak 2, Kučan 2, Šimović 18, Surina, Juričić 8, Cinac 5, Pehar 5, Boban 3, Legović 6, Širko 9.