Cedevita namučila Zadar na Višnjiku 17.10.2009.

U prvom hrvatskom okršaju u ovogodišnjoj NLB ligi Zadar je pobijedio Cedevitu rezultatom 87 – 83.

Zadrani su dobro otvorili utakmicu, no gosti iz Zagreba su se vratili i imali i vodstvo pred sam kraj.Zadar je pred oko 3.000 svojih navijača utakmicu otvorio furiozno, pobjegavši na 19:4 nakon uvodnih pet minuta. Do kraja prve četvrtine zadržali su prednost od desetak poena i činilo se da će lako slomiti predost Zagrepčana. No, Cedevita se preko raspoloženog Žižića i uz asistenciju Rudeža približava na 36:31 sredinom druge četvrtine i prijete utakmicu vratiti u egal. Domaćini su do poluvremena uspjeli obraniti stečenu prednost od desetak poena, pa se na odmor otišlo s rezultatom 48:39. U trećoj dionici gosti preko Mobleya izjednačuju na 56:56, a zatim tricom istog igrača rade seriju od 20:8 za vodstvo 56:59. Pet poena Subotića u nizu dovodi Cedevitu do najviše prednosti (60:64), no u posljednjih 10 minuta ušlo se sa nula-nula - 64:64. Izjednačenje je trajalo do same završnice u koju Cedevita ulazi s prednošću 82:83. Boisa pogađa jedno slobodno bacanje za izjednačenje, no Ružić hvata loptu u napadu, a Žižić dobiva petu osobnu pogrešku. Ružić pogađa oba bacanja za 85:83, Anderson na drugoj strani ne pogađa, a Stipčević s linije slobodnih bacanja postavlja za goste nedostižnih 87:83. Najučinkovitiji u redovima Zadra bili su Tomislav Ružić s 20 i Rok Stipčević s 19 koševa. Prvo ime kod Cedevite bio je Andrija Žižić s 25 ubačaja.