Zadar poražen u finalu 20.02.2015.

Cedeviti Krešin kup

Košarkaši Cedevite obranili su naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića nakon što su finalu u vukovarskoj sportskoj dvorani Borovo pobijedili Zadar 86:82, iako su u jednom trenutku gubili 19 koševa razlike.

Cedeviti je to ukupno treći osvojeni Kup u četvrtom finalu, dok je Zadar u svojem 12. finalu doživio šesti poraza.

Zadar je odigrao savršenih prvih 15 minuta utakmice i sredinom druge četvrtine imao je velikih 19 koševa prednosti (44:25). Cedevitu je uništio James Brian Florence ubacivši u tom periodu 18 koševa uz pet trica, pri čemu četiri trice zaredom. Zadrani su u prvom poluvremenu zabili čak deset trica, a Cedevita četiri.

Ipak, od 15. do 20. minute Zadar je pao u ritmu i zaredao s promašajima. Cedevita je uspjela posložiti kockice svoje igre i od minus 19 vratila se na samo koš zaostatka (46:47). U 26. minuti Cedevita je stigla i do prvog vodstva na utakmici (57:56) i do kraja utakmice bila je to otvorena i izjednačena igra.

Na kraju treće četvrtine Zadar je vodio s dva koša (69:67), no Cedevita je u odlučujuću dionicu ušla serijom 11-0 za vodstvo 78:69 napravišvi veliki korak prema pobjedi. Zadar se četiri minute prije kraja vratio u igru s dvije trice približivši se na tri koša zaostataka (77:80), a minutu i 20 sekundi prije kraja na samo koš minusa (81:82). Josip Sobin je realiziravši jedno slobodno bacanje 30 sekundi prije kraja susreta izjednačio na 82:82, no Nemanja Gordić je tricom sedam sekundi prije kraja zabio ključni koš na utakmici. Zadrani su u ostalom vremenu pokušali izboriti produžetak, no Marko Ramljak je bio neprecizan.