Poraz u Srijemskoj Mitrovici 04.11.2014.

Šesto kolo ABA Lige

Košarkaši Zadra u šestom su kolu ABA Lige upisali svoj četvrti poraz. Na gostovanju u Srijemskoj Mitrovici momčad Mega Vizure pobijedila je Zadrane s rezultatom 91-84.

Ključnim su se periodima ovaj put pokazale druga i treća četvrtina u kojima je zavladala potpuna dekoncentracija u obrani budući da je u tih 20 minuta primljeno ukupno 55 koševa, a Mega Vizura je stigla do 12 koševa prednosti (72-60).

U posljednjoj su četvrtini Zadrani zbili redove te su kod rezultata 78-60 u korist domaćina napravili seriju od čak 17-2 i stigli na samo tri koša zaostatka 80-77. Nažalost, snage za potpuni preokret nije bilo, te je Mega Vizura na kraju slavila s 91-84.

Domaćine je do pobjede predvodio sjajni Nikola Jokić sa 17 koševa, 12 skokova i 8 asistencija, dok je kod Zadra već poslovično najbolji bio James Florence s 19 koševa.

Mega Vizura - KK Zadar 91-84 (17-20, 30-22, 25-18, 19-24)

Mega Vizura: Kešelj 13, Krstić, Marelja 20, Jaramaz 15, Miljenović 9, Bojić 4, Jokić 17, Cantekin, Tijanić, Zagorac 11, Vrbica, Nikolić 2.

KK Zadar: Bašić 1, Segarić, Ivanov 18, Kraljević 4, Šango 6, Sobin 10, Širko, Bubalo, Ramljak 12, Bošnjak 14, Florence 19, Jurica.