Zadar upisao prvi pripremni poraz 13.09.2014.

Memorijal "Ljubo Jovanović"

U finalu memorijalnog turnira "Ljubo Jovanović" igranog u Podgorici sastali su se Košarkaški klub Zadar i Budućnost VOLI. Domaćin turnira je na koncu slavio s rezultatom 79-72.

Prvo poluvrijeme bilo je u potpunosti ravnopravno. Oba su se sastava izmjenjivala u vodstvu, a nakon dvadeset minuta igre Budućnost je imala prednost od samo tri koša razlike (43-40).

Međutim, u trećoj je četvrtini riješeno pitanje pobjednika. Serijom 8-0 Budućnost se ekspresno odvojila na 51-40, a maksimalnu su prednost stekli krajem četvrtine kad su poveli i s 14 koševa razlike (67-53). Zadrani su u posljednjoj četvrtini zbili redove no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti već su samo ublažili poraz i stigli do konačnog rezultata 79-72.

Strijelce Zadra predvodila je centarska linija Sobin-Kraljević. Josip Sobin postigao je 15, a Filip Kraljević 14 koševa. Uz njih je jedini dvoznamenkasti strijelac u momčadi bio James Florence s 12 koševa.

U utakmici za treće mjesto Sutjeska je savladala jučerašnjeg protivnika Zadra KK Teodo s rezultatom 60-79.

Budućnost Voli - Zadar 79:72 (23-20, 20-20, 24-13, 12-19)

Budućnost Voli: Šehović 11, Dašić 8, Planinić 2, Subotić 5, Čarapić 1, Šihi 6, Vitkovac 4, Baćović, Popović 15, Reynolds 7, Ćapin 10, Rikić 10.

KK Zadar: Bašić, Segarić 3, Ivanov 8, Kraljević 14, Vraneš, Šango 7, Sobin 15, Širko 5, Špaleta, Ramljak 7, Florence 12, Jurica.