Zadar stigao do pete pobjede u sezoni 15.12.2013.

Dvanaesto kolo ABA lige

Košarkaši Zadra sinoć su na domaćem parketu ostvarili uvjerljivu pobjedu nad Radničkim s rezultatom 89-76.

U vrlo atraktivnoj utakmici, punoj lijepih poteza s obje strane, Zadar se snašao bolje od samog početka, te je preko Šutala i Ramljaka stigao do početnih 14-2. Međutim, Kragujevčani su ipak spriječili rast prednosti domaćina, te su do kraja četvrtine, zahvaljujući razigravaču Marinoviću, snizili na 20-16.

U drugoj dionici nastavila se serija gostiju, koji su stigli i do svoje prve i jedine prednosti na utakmici pri rezultatu 20-21. Srećom, ukazao se Prostran s dvije trice, a potom i Sobin sa zakucavanjem za povratak u prednost 28-21. Ostatak poluvremena protekao je u znaku dominacije Josipa Sobina. Do isteka 20. minute postigao je sveukupno 15 koševa i tako svoje suigrače odveo do prednosti 53-42.

U nastavku susreta gosti su tražili svoju šansu za povratak u egal prvenstveno preko Mlađana i Brkića, a najbliže su bili u 27. minuti kada je Lešić pogodio za 59-55. Ipak, Zadar se nije predao, te se po isteku treće četvrtine, zahvaljujući još jednoj trici Prostrana, našao u prednosti 68-60.

I u posljednjoj su dionici gosti uspjeli smanjiti na svega četiri koša razlike kod 72-68, no više od toga nisu mogli. Đugum i Sobin su položili u dva uzastopna napada, a Batur je odigrao lijepu minijaturu s pet vezanih koševa za 81-68, čime je trasiran put ka konačnoj pobjedi 89-76.

Strijelce Zadra predvodio je Marko Šutalo s 22 koša, dok je 21 dodao nepogrešivi Sobin, koji je imao stopostotan učinak iz igre (10/10) i s linije slobodnih bacanja (1/1).

Hrvoje Vlašić: "Čestitam svojim momcima na pobjedi ali i Radničkom na fer i korektnoj utakmici. Prvo poluvrijeme bilo je malo netipično za nas jer smo zabili čak 53 poena. Znali smo da realizatorski nećemo moći ponoviti to u nastavku, pa smo se opredijelili na pojačanu obranu, što smo korektno odradili, osim jednog kraćeg perioda u trećoj četvrtini. Pobijedili smo jaku momčad koja ima glavu i rep, koja zna što hoće i ima sjajnog trenera, što pobjedi daje na dodatnoj važnosti. Zahvaljujem se i sjajnoj publici koja nam iz utakmice u utakmicu daje sve veću podršku, što iznimno cijenimo."

Josip Sobin: "Jako bitna utakmica za nas jer smo igrali s pritiskom da ovu utakmicu moramo pobijediti. Na početku smo im dopustili puno otvorenih šuteva koje su promašivali no kasnije kad su počeli pogađati su nam stvorili probleme."

KK Zadar - KK Radnički 89-76 (20-16, 33-26, 15-18, 21-16)

KK Zadar: Bašić, Kraljević, Lawrence 6, Perić, Sobin 21 (7 sk), Đugum 2, Ramljak 5, Batur 9, Špaleta, Dijan 12, Prostran 12, Šutalo 22.

KK Radnički: Seeley, Janković, Lesić 21, Jović 2, Mladjan 14, Kalinić 6, Birčević, Dimić 1, Balmazović, Brkić 18, Jevtović, Marinović 14.