Zadar pao tek u završnici 10.12.2013.

11. kolo ABA lige

Košarkaši Zadra ipak nisu uspjeli kreirati iznenađenje te odnijeti bodove iz Železnika. Nakon 30 minuta ravnopravne borbe, s rezultatom 82-69 bolja je bila Crvena Zvezda.

Dobro se Zadar držao do konca treće dionice, tokom koje je u nekoliko navrata i bio u vodstvu, a posljednji put u 28. minuti pri rezultatu 53-54. Međutim, treća dionica ipak je okončana s prednošću domaćina 62-56.

U posljednjoj četvrtini visoki igrači Zadra upali su u probleme s osobnim greškama, što je košarkašima Zvezde samo olakšalo put do pobjede 82-69.

Najbolji u redovima Zadra bili su Šutalo s 20 koševa, te Đugum i Lawrence, svaki s po 10.

Hrvoje Vlašić: "Loš početak utakmice, kada naša obrana nije postojala, pa zatim i slaba igra od 35. minute pa do kraja, dva su perioda kada smo napravili dosta grešaka. Dozvolili smo protivniku lagane skokove i nismo iskontrolirali Marjanovića koji je uhvatio nekoliko lopti u napadu. Dobro smo se pripremili za susret, njegov dobar dio znali što hoćemo, odradili smo dobar posao u obrani i generalno se prikazali u dobrom svjetlu. Međutim, osobne greške su nam skratile rotaciju i nismo izdržali do kraja. Na sve to Kraljević zbog prehlade nije bio upotrebljiv. Nama je svaki susret jako važan s obzirom na to da se borimo za opstanak. Dosta smo se podigli, a svaka naredna utakmica za nas je kvalifikacijska."

KK Crvena Zvezda - KK Zadar 82-69 (23-12, 19-24, 20-20, 20-13)

KK Crvena Zvezda: Cvetković 4, Lazić 4, Blažić 7, Simonović 11, Marjanović 15, Radenović 8, Katić 6, Ristić 2, Nelson 9, Jenkins 10, Schilb 6

KK Zadar:  Bašić, Kraljević 2, Lawrence 10, Perić, Sobin 6, Đugum 10, Ramljak 3, Batur 7, Dijan 5, Prostran 6, Šutalo 20