Lakoćom do pobjede nad Dubrovnikom 02.12.2011.

Odlični Ivica Radić!

Uvjerljivu su pobjedu upisali košarkaši Zadra nad gostima iz Dubrovnika u 9. kolu A1 košarkaške lige. Konačni rezultat 101-62 najbolje pokazuje kako je utakmica bila prava jednosmjerna ulica.

Otkako su Zadrani zagospodarili parketom još u prvoj četvrtini postalo je jasno kako Dubrovčani nemaju nikakve šanse, pogotovo nakon što je semafor po isteku desete minute pokazivao čak 35-17 u korist domaćina.

Ni u drugoj se četvrtini gosti nisu puno bolje proveli iako je trener Pipan promijenio čitavu prvu petorku za uvodni dio četvrtine. Razigrao se večeras najbolji pojedinac susreta Ivica Radić te je svoju momčad odveo do rezultata 62-31 nakon prvog poluvremena.

Treća četvrtina donijela je očekivano opuštanje nakon više nego uvjerljivog vodstva, što su gosti znali iskoristiti i četvrtinu privesti kraju u svoju korist (18-20), no semafor je ipak pokazivao nedostižnih 80-51.

U posljednjoj četvrtini stvari su ponovno sjele na svoje mjesto i Zadar je mirno doveo utakmicu do samog kraja, te na koncu slavio ukupnim rezultatom 101-62.

KK Zadar - KK Dubrovnik 101-62 (35-17, 27-14, 18-20, 21-11)

KK Zadar: Zadnik 6, Ivanov 7, Olivari 1, Vlaić 5, Radić 19, Šango 11, Kaštropil 8, Delaš 11, Tončinić 2, Ramljak 10, Batur 4, Vrbanc 7.

KK Dubrovnik: Miljas, Čiklić 13, Soko 3, Karač 16, Došen 8, Šapro, Hajdić, Diminić, Kust, Lučić 6, Begić 6, Perić 12.