Poraz za kraj NLB sezone 18.03.2011.

Široki još jednom savladao Zadar

Posljednje kolo regionalne lige košarkaši Zadra odradili su u gostima kod Širokog i izgubili rezultatom 80-74.

Utakmica je bila lišena svakog rezultatskog imperativa za obje momčadi. Početak je tako odmah donio izjednačenu igru, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a Široki je do osjetnije prednosti došao sredinom prve četvrtine kad su uhvatili 15-8. Zadrani su brzo anulirali zaostatak, a trica Cara dovela ih je do minimalnog vodstva 32-33. Do poluvremena su Zadrani prednsot malo i podebljai i na odmor otišli sa 37-40.

Imao je Zadar na početku drugog dijela i 39-44, ali Široki serijom 9-0 ponovo dolazi do prednosti. Utakmica je u nastavku protekla u egalu, ali Široki uspijeva preokrenuti rezultat i kontrolirati ga do kraja utakmice.

Sa 21 košem prvo ime kod Zadra bio je Brandon Brown, kod domaćina Vedran Morović sa 19 poena.

Zadranima sad preostaje okretanje prema domaćem prvenstvu i hvatanje što boljeg rezultata za spašavanje obraza.