Kadeti Zadra slavili protiv Kvarnera 20.01.2019.

Jedinstvena kadetska liga 18./19. - 3. kolo

U 14 sati u dvorani 3 Krešinog doma, danas u sklopu trećeg kola Jedinstvene kadetske lige Zadrani su se susreli s Kvarnerom. Na strani Zadra, Duje Brala od početka je utakmice sa dvije ukradene lopte poveo momčad do 6 - 0 serije i prvog gostujućeg time - outa nakon nepune dvije minute ogleda.

U prvoj četvrtini Duje je upisao 11 poena za momčad Zadra, a kraj četvrtine zaključen je rezultatom 23 - 16.

Pred poluvrijeme Zadar se dodatno razigrao, gledali smo sličnu igru kao u prvoj četvrtini, osim što su se u momčadi Kvarnera individualno probudili Matulina i Baćac te pružili malo veći otpor s manje sreće u uspješnosti provođenja napada do kraja.

Na veliki odmor otišlo se s rezultatom 41 - 29 u korist Zadrana.

Nakon poluvremena ekipa Kvarnera vratila se u utakmicu dobro zatvarajući u obrani napade domaće momčadi. Treća četvrtina završila je rezultatom 15 - 18 u korist Kvarnera, jer su pred sam kraj četvrtine domaćini ipak uspjeli uzvratiti.

Sa posljednjom četvrtinom Zadarska momčad je ipak pokazala dominantnost u ovoj utakmici te na krilima Brale i Karla Kovačevića privela susret kraju. Obojica su zabilježila po 20 poena uz Bralinih 12 i 10 skokova Kovačevića.

Ogled je završio rezultatom 85 - 61 i još jednu pobjedu za momčad Marka Selina.

U sklopu sljedećeg kola Zadrane očekuje gostovanje u Koprivnici.