Naglić: Mornar je zasluženo pobijedio 27.10.2017.

Izjave trenera i igrača nakon utakmice

Košarkaši Zadra u 6. kolu ABA lige upisali su peti ovosezonski poraz. Bolji je u Baru bio domaći Mornar rezultatom 80-70.

Aramis Naglić, trener Zadra:

„Čestitke Mornaru na zasluženo osvojenim bodovima. Očekivali smo puno od ove utakmice jer nam su nam pobjede nasušna potreba da bismo vratili samopouzdanje. Izuzetno je teško raditi i igrati kada su iza vas porazi te problemi koji su nas pratili kroz pripremno razdoblje. Osim toga, imali smo izuzetno težak raspored na početku ABA lige, uglavnom s protivnicima koji ciljaju na gornji dio ljestvice - Cedevita, Budućnost i FMP vani, Partizan kod kuće. Odigrali smo četiri utakmice  u gostima u prvih šest kola, porazi su ostavili traga, ekipa nema sigurnost, ne znamo otvoriti utakmicu tako da je dobijemo i to nam je veliki problem. Neće nam biti lako ni u nastavku, čeka nas utakmica s Igokeom koja je, po mom sudu, prijelomna za nas u ovom prvom dijelu lige.“

Ive Ivanov, igrač Zadra:

„Čestitke Mornaru na zasluženoj pobjedi. Nismo odigrali onako kako smo se dogovarali. U prvom poluvremenu smo bili donekle u egalu, ali pravio nam je problem njihov skok. U drugom poluvremenu smo napravili dosta glupih grešaka i dozvolili im lake poene. Uz naš katastrofalan šut za tricu jednostavno, nismo nikako mogli doći do pobjede.“