Težak poraz Zadra u Beogradu 02.01.2017.

Zadar bez izgleda protiv raspoloženog domaćina

Košarkaši Zadra u 16. kolu ABA lige upisali su još jedan poraz, dok je Crvena Zvezda nastavila pobjednički niz te je i dalje jedina neporažena momčad u regionalnoj ligi.

Konačni rezultat glasio je 113-65 za Crvenu Zvezdu koja je veliku prednost ostvarila već na poluvremenu (67-27) i do kraja je rutinski održavala prednost.

Kod Crvene Zvezde svi su se igrači upisali u listu strijelaca. Najviše je ubacio Wolters (17), Mitrović je dodao 16, a Simonović se zaustavio na 15 koševa.

Najefikasniji kod Zadra opet je bio Ivan Marinković s 20 poena i 8 skokova. Boris Barać ubacio je 13, Krajina je 12, a dvoznamenkasti je bio i Brzoja s 10 ubačaja.

Neven Plantak, trener Zadra:

"Crvena zvezda je bila izraziti favorit, ali me zabrinjava mekan ulazak u utakmicu mojih igrača, prije svega u obrambenom dijelu. U prvom poluvremenu smo napravili svega devet prekršaja, a protiv ekipe ranga Crvene zvezde na takav način ne možeš ništa napraviti. Također, moram spomenuti kako su nam nedostajala četvorica igrača, od toga Mazalin i Vladović iz prve petorke. U ritmu srijeda - subota, sa ovom širinom rostera, mi ne možemo fizički i psihički izdržati. Naletjeli smo na izuzetno kvalitetnog protivnika i nije problem što smo izgubili u ovom sastavu, već što nismo bili agresivni i što nismo odgovorili kako treba. Nadam se da se to neće ponavljati na idućim utakmicama."

Mario Špaleta, igrač Zadra:

"Nakon ovakvog poraza, teško je bilo što reći. Od samog početka nismo zaigrali prema dogovoru i završilo se kako se završilo. Primili smo veliki broj poena, a ni napadački nismo bili raspoloženi. Nadam se da će od sljedeće utakmice biti bolje."

KK Crvena Zvezda - KK Zadar 113-65 (30-11, 37-16, 29-13, 17-25) Beograd - Dvorana Pionir, gledatelja: 6800 Suci: Igor Dragojević, Matej Špendl i Vladan Šundić KK Crvena Zvezda: Wolters 17, Dangubić 14, Mitrović 16, Lazić 10, Dobrić 8, Simonović 15, Rakičević 2, Jenkins 8, Gudurić 8, Jović 2, Kuzmić 2, Bjelica 11; KK Zadar: Bašić, Vraneš 4, Jelenković 2, Krajina 12, Špaleta, Brzoja 10, Marinković 20, Barać 13, Ramljak 4, Vrkić;