Iznenađujući poraz Zadra u Zaboku 20.11.2016.

Umor došao na naplatu

Košarkaši Zadra u 7. kolu A-1 lige hrvatskog prvenstva poraženi su u Bedekovčini od momčadi Zaboka rezultatom 87-84. Uz vidljivi umor od utakmice s Partizanom igrane dan ranije, Zadrane nije pomazila niti sreća jer je tricu za pobjedu domaćina Črnjević postigao u zadnjoj sekundi utakmice.

Prije toga Vladović je tricom izjednačio na 84-84, ali igrači Ante Matulovića nisu uspjeli obraniti zadnji napad te su tako ubilježili treći poraz u hrvatskom prvenstvu.

Na poluvremenu nije izgledalo da će Zadar imati problema jer je vodio s uvjerljivih 32-46. Prednost od plus 14 imali su i 26. minuti igre (42-56), ali tada su domaćini krenuli sa serijom ubačaja mahom s vanjskih pozicija, pa su u nekoliko minuta okrenuli rezultat u svoju korist. Sredinom posljednje četvrtine poveli su 73-70, a u završnicu su ušli s prednošću 80-75.

Zadrani ipak uspijevaju izjednačiti na 81-81, domaćini potom ubacuju triput s linije slobodnih bacanja za vodstvo 84-81, a Zadar tricom Vladovića izjednačuje na 84-84. U završnom napadu, pak, Črnjević ubacuje tricu i donosi veliko slavlje domaćoj momčadi i nove probleme Zadru.

Najefikasniji kod Zadra bio je Ivan Marinković sa 26 koševa uz 5 skokova. Vladović je dodao 18 (5 sk, 7 as), Barać 14, Jurica 9, Brzoja 8, Mazalin 5 (11 sk, 6 as), a Krajina 4 ubačaja.