Juniori Zadra iznenadili favorizirani Split 19.11.2016.

Na krilima Tomasa i Lisice do pobjede u Splitu

Juniori Zadra ostvarili su važnu pobjedu u prvom kolu juniorske Profi lige Dalmacije. Mladi Zadrani su na krilima Luke Tomasa i Šime Lisice u gostima iznenadili favorizirane Splićane i slavili u produžetku (89-93).

Zadrani su u trećoj četvrtini vodili i 20 koševa razlike, da bi uporni domaćini u posljednjoj četvrtini uspjeli preokrenuti rezultat i povesti šest razlike. Ipak, Zadrani su tricom na isteku utakmice izborili produžetak, u kojem su dobrom napadačkom igrom došli do važne pobjede.

Split – Zadar 89-93 (27-27, 12-24, 16-13, 21-12, 13-17) Suci: Dino Vukušić i Josip Strikić (oba Split); Opunomoćenik: Zoran Župunski (Split) Split: Rebić 12, Marić 21, Mamić, Gizdavčić 2, Radoš 5, Kalebić, Bartulović, Vrgoč 26, Plazonić 2, Kukić 21. Zadar: Barbaroša, Erslan 4, Lisica 22, Sunara 16, J.A. Kozulić, Šimac 3, Bušić 3, Tomas 23, Purić 13, Gardijan 2, Paleka 7, Zelanto.