Mostar: Zadar bolji od Rogaške 16.09.2016.

U finalu sa Zrinjskim

Košarkaši Zadra u polufinalu memorijalnog turnira „Marijofil Džidić" u Mostaru pobijedili su slovenskog prvoligaša Rogašku rezultatom 70:64.

Zadrani su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini, koju su dobili s 14 razlike, a kasnije su imali i dvadesetak poena prednosti. U završnici je Rogaška smanjila zaostatak, ali nije ugrozila pobjedu igrača Ante Matulovića.

Zadar će u finalu u subotu od 19 sati, igrati protiv domaćina Zrinjskog, kojeg vodi Hrvoje Vlašić, a koji je u prvom polufinalu bio bolji od Kaknja.

Najbolji u zadarskim redovima bili su Boris Barać sa 19 poena i Ivan Marinković sa 14, a za istaknuti je i da je prve koševe u dresu Zadra postigao Kristijan Krajina (8 poena, 6 skokova za 16 minuta).

ROGAŠKA - ZADAR 64:70 (23:22, 15:15, 8:22, 18:11) ROGAŠKA: Ferme 11, Johns 16, Vujačić, Fon 2, Šantelj, Darwin 6, Gruškovnik 2, Djuranović 10, Kavaš 7, Šakotić 10. Trener: Damijan Novaković. ZADAR: Tomas, Marić 2, Vladović 12, Jelenković, Krajina 8, Jurica, Špaleta, Brzoja 7, Marinković 14, Barać 19, Vrkić, Mazalin 8. Trener: Ante Matulović.