Zadar bez finala 25.05.2016.

Presudila individualna kvaliteta Jamesa Florencea

Zadar je ostao bez finala! U trećoj utakmici polufinalne serije doigravanja za naslov prvaka Hrvatske igrači Ante Nazora izgubili su kod Cibone u Zagrebu 80-71.

Nakon sjajnog otvaranja Zadra (5-13) izostala je agresivnost gostiju, što je domaća momčad brzo kaznila i prešla u vodstvo. Cibona je na krilima raspoloženog Florencea tu prednost povećavala, da bi stigla i do 20 koševa viška u trećoj četvrtini (57-37).

Uslijedilo je nova razdoblje dobre igre Zadra koje je okončano Bašićevom tricom za minus 4 (58-62).

Trener domaćina Damir Mulaomerović je tada pozvao minutu odmora kako bi smirio svoje igrače, koji su potom serijom 10-0 prelomili utakmicu. Ponovo je Amerikanac uzeo loptu u svoje ruke i praktički sam nadigrao bivše suigrače. Cibona se vratila se dvoznamenkastu prednost i utakmicu bez većih problema privela kraju.

Zadrani su uspjeli samo ublažiti poraz, tako da je konačan rezultat utakmice glasio 80-71.

Cibonu su do pobjede predvodili James Florence s 27 poena, Filip Krušlin dodao je 17 uz 6 skokova, te Ante Žižić s 12 poena i čak 13 skokova.

U dresu Zadra, Filip Kraljević ubacio je 20 poena, jedini još dvoznamenkasti uz njega bio je Ivan Ramljak s 13 poena i 8 skokova.

Ante Nazor, trener KK Zadar

„Čestitao bih Ciboni i želim im svu sreću u finalu. Mi smo tu došli odigrati kvalitetnu utakmicu, iako smo znali da će protivnik biti nervozan, što se očitovalo u prvoj četvrtini s procentom šuta. Pokušali smo ih zadržati, ali trebali smo uložiti dodatni napor. Nama je obrana bila problem. Iskustvom Hukića u prvom dijelu je Cibona preokrenula susret u svoju korist, a u drugom poluvremena velika kvaliteta Florencea bila je presudna, što je privelo utakmicu kraju.“

Cibona - Zadar 80-71 (18-15, 25-12, 16-21, 21-23) KK Cibona: Joksimović 5, Florence 27, A. Žižić, A.T. Žižić 12, Rozić 4, Šiško 4, Krušlin 17, Hukić 11, Sirišćević, Slavica, Gospić; KK Zadar: Bašić 8, Delaš 7, Jelenković, I. Ramljak 13, Kraljević 20, Marinković 7, Špaleta, Bošnjak 7, Barać 6, Šango 3;