Zadar bez izgleda kod Cedevite 08.05.2016.

Držali se samo jedno poluvrijeme

Košarkaši Zadra u 12. kolu Lige za prvaka upisali su poraz na gostovanju kod Cedevite. Zagrebačka je momčad u dvorani u Ludbregu slavila s uvjerljivih 109-70.

Zadar se dobro držao u prvoj četvrtini koja je završila 16-16. U drugoj četvrtini bilo je također dosta neizvjesno, da bi se Cedevita pred odlazak na odmor serijom Pullena i Babića odvojila na plus 9 (49-40).

U nastavku je Zadar bio neprepoznatljiv, pa je domaća momčad već nakon treće četvrtine vodila sa plus 21 (77-56). U posljednjoj četvrtini, trener Ante Nazor u igru je poslao i najmlađe igrače kako bi nositelje sačuvao za jedan od najvažnijih dvoboja sezone koji će se igrati u srijedu sa Zagrebom.

Kod Cedevite, Pullen je upisao 21 poen i tri asistencije. Pilepić je dodao 19 poena i četiri asistencije, a Karlo Žganec 17 poena, pet skokova i šest ukradenih lopti.

Kod Zadra su po 16 poena ubacili Ivan Marinković i Boris Barać (5 skokova), dok je Ivan Ramljak dodao 10.

Dva kola prije kraja Kvarner, Zagreb i Zadar imaju isti omjer pobjeda i poraza (6-6).

U sljedećem kolu Zagreb stiže na Višnjik, a Kvarner gostuje kod Splita. U posljenjem kolu Zadar gostuje kod Gorice, Zagreb je domaćin Šibeniku, a Kvarner Ciboni.

Cedevita - Zadar 109-70 (16-16, 33-24, 28-16, 32-14) KK Cedevita: Mazalin 4, Pilepić 14, Walker 15, Gordić 4, Bilan 15, White 2, Arapović, Katić 2, Žganec 17, Pullen 21, Babić 10; KK Zadar: Šango 2, Marinković 16, Bašić 5, Kraljević 7, Jelenković 2, Delaš 4, Bošnjak 5, Barać 16, Špaleta 3, Ramljak 10