Cedevita u završnici svladala Zadar 16.04.2016.

Presudila individualna kvaliteta

Košarkaši Zadra u 5. kolu Lige za prvaka na Višnjiku su upisali poraz od favorizirane Cedevite rezultatom 57-67.

Gosti su na samom početku utakmice krenuli čvrsto i vrlo brzo napravili prednost, koju su održavali do samog kraja prve četvrtine. Nakon najveće prednosti Cedevite od plus 11 (12-23) prva dionica je , nakon trice Delaša u zadnjoj sekundi, završila rezultatom 15-23.

Na krilima Delaševe trice domaćin je sjajno otvorio drugu četvrtinu, pa je predvođen raspoloženim Marinkovićem koji je postigao 6 poena u seriji 9-2, Zadar stigao na samo 24-25 u 15. minuti susreta. Cedevita se potom preko Bilana i Gordića uspjela vratiti u nešto komotnije vodstvo 24-30, no ponovno je uslijedio mini serija domaćina koji su ubačajem Bošnjaka sa slobodnih bacanja izjednačili na 30-30. Ubačajem Bilana s 'penala' na odmor se otišlo vodstvom Cedevite 30-32.

U trećoj četvrtini igralo se 'koš za koš' da bi Zadar u 25. minuti ubačajem Baraća došao do prvog i jedinog vodstva 39-38. Nakon toga, gosti ubacuju u 'višu brzinu' i serijom 13-2 dolaze do dvoznamenkaste prednosti 41-51. Ubačajima Bašića i Marinkovića Zadar je treću dionicu završio s 'obećavajućih' minus sedam (46-53).

U posljednjoj dionici najprije je Cedevita otišla na plus 12 (48-60), da bi Zadar preko Marinkovića, Ramljaka i Baraća kreirao seriju 7-0 i stigao na 55-60, tri minute do kraja. No, kvaliteta gostiju tada je došla do izražaja pa su Pullen, White i Bilan kombinirano postigli 7 koševa, dok je za domaćina poentirao tek Barać, te je Cedevita s rezultatom 57-67 zasluženo odnijela dva boda s Višnjika.

Najbolji u redovima Zadra bio je Ivan Marinković sa 14 koševa i 8 skokova. Jednak broj poena postigao je i Boris Barać, dok je 10 dodao još jedan iz centarske linije - Filip Kraljević. Goste je u pobjedi predvodio američki dvojac. White je postigao 14, a Pullen 13 koševa.

Sljedeće kolo košarkašima Ante Nazora već u utorak donosi vrlo važan ogled sa Zagrebom u Trnskom.

KK Zadar - KK Cedevita 57-67 (15-23, 15-9, 16-21, 11-14) KK Zadar: Bašić 7 (6 as.), Jelenković, Kraljević 10, Šango, Delaš 5, Špaleta, Bošnjak 1, Marinković 14 (8 sk.), Barać 14, I. Ramljak 6; KK Cedevita: White 14, Katić 3, Pilepić, Babić 5, Žganec 10, Musa, Bilan 8, Mazalin, Gordić 2, Žorić 6, Arapović 6, Pullen 13.