Sjajni Zadar srušio euroligaša Cedevitu usred Zagreba 25.10.2015.

Ante Nazor osmi put pronašao recept za Cedevitu

Košarkaši Zadra priredili su veliko iznenađenje u 7. kolu regionalne ABA Lige, svladavši u Zagrebu euroligaša Cedevitu rezultatom 88-81. Zadrani su odigrali izvrsnu utakmicu i zajedno sa svojim bučnim navijačima proslavili važnu pobjedu, a do pobjede ih je predvodio Amerikanac Glenn Cosey s 25 koševa.

Od samog početka vidjelo se da je Zadar stigao u Zagreb s vjerom u pobjedu. U vrlo tvrdoj utakmici, gosti su vodili nakon prve četvrtine (16-19) i na poluvremenu (33-40) što je otvaralo nadu u iznenađenje u Zagrebu, a odličan je bio Cosey koji je do poluvremena ubacio 13 koševa.

Treća četvrtina, ponudila je napadačku košarku sa znatno više ubačaja, ali je i nju Zadar dobio rezultatom 27-25 i dodatno povećao prednost - rezultat je na semaforu pokazivao 58-67 za Zadar. U posljednjoj četvrtini Zadar je rutinski sačuvao prednost, poglavito zahvaljujući tricama Ivana Ramljaka i Baraća kojima je razbijena zona Cedevite, a u samoj završnici smirenom realizacijom slobodnih bacanja, Cosey, Delaš i I. Ramljak potvrdili su veliku pobjedu zadarske momčadi rezultatom 88-81.

Zadrane je predvodio Glenn Cosey, koji je utakmicu završio sa 25 koševa. Najbolju partiju u dresu Zadra pružio je bivši igrač Cedevite Ivan Ramljak, ubacivši 17 koševa uz pet skokova. Boris Barać je završio utakmicu sa 14 koševa (trice 4/7). Vrijedi istaknuti 8 koševa i 6 asistencija još jednog bivšeg igrača Cedevite Ante Delaša, koji je u povratničkom nastupu za Zadar pokazao koliko njegovo iskustvo pozitivno utječe na momčad.

Kod Cedevite Jacob Pullen ubacio je 24, a James White 18 poena.

Cedevita - Zadar 81-88 (16-19, 17-21, 25-27, 23-21) Cedevita: Pullen 24, White 18, Zubčić 3, Pilepić 11, Babić 9, Žganec 2, Bilan 8, Gordić 2, Arapović 4; Zadar: Bašić, Cosey 25, Kraljević, Šango, Delaš 8, M. Ramljak 5, Bošnjak 7, Marinković 5, Barać 14, I. Ramljak 17, Pašalić 8