Zadar u Sinju u sridu 03.05.2015.

Važna pobjeda

Košarkaši Zadra su došli do jako važne pobjede na teškom gostovanju u Sinju. Iako to rezultat ne pokazuje, Zadrani su se dobrano pomučili da bi stigli do konačnog rezultata. U prilog tome ide činjenica da je na poluvrijeme Zadar otišao s minimalnom prednošću, a da je drugu dionicu Alkar dobio sa 20:13.

U protivničkim redovima za to vrijeme najviše problema našim košarkašima je zadavao tandem Vitali - Krstanović. Tek početkom završne, četvrte dionice, igrači Zadra predvođeni maestralnim Lovrom Bašićem serijom 17-0 lome protivnika te se odvajaju na nedostižnih 51:72 u 34. minuti utakmice. Do kraja utakmice razlika se nije puno mijenjala pa je završilo konačnih 61:81.

KK ALKAR - KK ZADAR 61-81 (14-23, 20-13, 17-19, 10-26)

KK Alkar: Jo.Boban 3, Bilandžić, Modrić 3, Pavić, Vitali 15, Ju.Boban 6, Krstanović 13, Žitko 6, Svalina, Perajica 6, Kanaet 8.

KK Zadar: Bašić 18 (9 as), Ivanov 17, Kraljević 9, Vraneš 2, Šango 13, Sobin 6, Širko 7, Špaleta, Barać 9, Jurica.