Poraz u Rijeci od Kvarnera 21.04.2015.

Ozljeda Marka Ramljaka

Iako je u nekoliko navrata imao i po 12 poena prednosti, Zadar je to prosuo i izgubio jako važnu utakmicu na gostovanju kod Kvarnera. Dino Cinac zabio je tricu za 75:74 u 37. minuti, prvo vodstvo Kvarnera nakon 11. minute. U međuvremenu je kontrola utakmice bila u zadarskim rukama, no u završnici je ponovno ponestalo nečega, što je potrebno da bi se izvukle pobjede s ovakvih gostovanja. Čega točno, ostaje na analizu stručnom stožeru, no činjenica je da u posljednjih nekoliko minuta Zadar opet nije bio pravi. Otegotna okolnost bila je i ozljeda Marka Ramljaka, koji je igru napustio početkom devete minute i više se nije vraćao pa je, ionako tanka vanjska linija, postala još tanja. Dovoljno će reći podatak da je samo jedan igrač Zadra pogodio iza linije 6,75 i to Henrik Širko, koji je trice šutirao 4-13. Mauro Veljačić zabio je ključan koš-faul pa tricu za 81:76 i gosti više nisu imali snage za povratak. Iako je Franko Šango smanjio na -3, Širko je promašio tricu za izjednačenje pa je Davor Konjević s penala vratio na pet razlike, 83:78. Josip Sobin je brzim koševima u dva navrata vraćao Zadranima tračak nade, no dva bacanja iskusnog Siniše Štembergera pa jedno Dina Stipčića bili su dovoljni da domaći sačuvaju pobjedu.

KVARNER - ZADAR 86:85

(18:18, 18:26, 23:18, 27:23)

RIJEKA - Centar Zamet. Gledatelja: 500. Suci: Siniša Herceg (Zabok), Krunoslav Holjevac i Krešimir Katić (oba Slavonski Brod).

KVARNER: Stipčić 6 (3-4), Veljačić 19 (2-3), Čakarun 16 (4-4), Jambrović, Vučić, Cinac 17 (3-3), Kučan, Konjević 6 (6-6), Jurković, Olivari 3 (1-2), Šamanić 2, Štemberger 17 (2-2). Trener: Marijan Mance.

ZADAR: Bašić 4, Segarić, Ivanov 25 (5-6), Kraljević 12 (4-4), Šango 2, Sobin 14 (2-2), Širko 22 (2-2), Špaleta, Ramljak, Barać 6 (2-4), Jurica. Trener: Ante Nazor.

Šut za dva: Kvarner 16-33, 49%; Zadar 29-52, 56%.

Šut za tri: Kvarner 11-31, 36% (Štemberger 5, Veljačić 3, Cinac 2, Stipčić); Zadar 4-25, 16% (Širko 4).

Slobodna bacanja: Kvarner 21-24, 88%; Zadar 15-18, 83%.

Skokovi: Kvarner 32 (25+7); Zadar 44 (28+16).

Osobne pogreške: Kvarner 20; Zadar 24.