Zadar bolji od Alkara 05.04.2015.

U sridu

U drugom kolu Lige za prvaka Zadrani su bili bolji od gostiju iz Sinja rezultatom 77:63. Prvu četvrtinu košarkaši Zadra su otvorili dobro te su poveli sa 7:0, međutim tada dolazi do opuštanja koje koriste košarkaši Alkara te na poluvrijeme Zadar odlazi s "malih" sedam poena prednosti.

Početkom drugog poluvremena, dvije različite momčadi na terenu. Očito da je trener Nazor imao što reći svojim igračima jer su prvo krenuli sa 8:0 da bi Sinjani pogotkom mladoga Svaline nakratko prekinuli nalet domaćina, ali odmah nakon Zadrani rade još veću seriju od 11:0 i odlaze na velikih i nedostižnih 50:30.

Završna dionica je protekla u revijalnom tonu pa je trener Nazor dao priliku svojim najmlađim igračima Jurici i Špaleti što su oni iskoristili za svoje prve poene u Prvenstvu Hrvatske.

ZADAR 77

ALKAR 63

(19:16, 16:12, 25:6, 17:29)

ZADAR - Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja: 1000.

ZADAR: Bašić, Segarić 5, Ivanov 5, Kraljević 14, Šango 7, Sobin 11, Širko 8, Špaleta 1, Ramljak 7, Barać 15, Jurica 4. Trener: Ante Nazor.

ALKAR: Jo. Boban, Modrić 2, Pavić 1, Vitali 12, Ju. Boban 11, Krstanović 17, Žitko, Svalina 7, Perajica 7, Kanaet 6. Trener: Damir Milačić.

A-1 Liga za prvaka

Rezultati 2. kola: Zagreb - Kvarner 85:72, Zabok - Cibona 61:81, Šibenik - Cedevita 59:104.

Redoslijed: Cedevita 4-0, Cibona i Zadar 2-0, Kvarner 1-2, Zagreb 1-1, Šibenik i Zabok 0-2, Alkar 0-3.

Raspored 3. kola: Cedevita - Zadar (utorak, 7. travnja, 19 sati), Cibona - Šibenik, Kvarner - Zabok, Alkar - Zagreb.