Zadar nakon drame osigurao završnicu Krešinog Kupa 30.12.2014.

Kup Krešimira Ćosića

U četvrtfinalnoj utakmici Kupa Krešimira Ćosića ždrijeb je zadarske košarkaše spojio sa zagrebačkim "Mravima" koji su se na koncu pokazali kao žilav protivnik.

Zadar je naime nakon dramatičnog drugog poluvremena u posljednjim trenucima utakmice osigurao pobjedu 72-71 te plasman na završnicu Krešinog kupa.

Nakon solidno odigranog prvog poluvremena koje su Zadrani dobili s rezultatom 40-35, došlo je do velikog pada u igri tijekom treće četvrtine koja je izgubljena sa zabrinjavajućih 28-12.

Ipak, Zadrani su u posljednjoj četvrtini smogli snage preokrenuti susret u svoju korist, a koš odluke postigao je pola minute prije kraja James Florence.

KK Zagreb - KK Zadar 71-72 (16-22, 19-18, 28-12, 8-20)

KK Zagreb: Božić 19, Mileković 6, Vuković 6, Batur 3, Marčinković 12, Šarlija 18, Vučić 7.

KK Zadar: Segarić 3, Ivanov 10, Kraljević 6, Šango 6, Sobin 12, Širko, Ramljak 7, Bošnjak 8, Florence 20.