Pobjednički niz nastavljen u Valjevu! 21.12.2014.

13. kolo ABA lige

Košarkaši Zadra u posljednjem su kolu prve polovice sezone stigli do svoje ukupno šeste pobjede, a četvrte u nizu. Nad Metalcem su slavili s rezultatom 87-93 nakon produžetaka, a prije trijumfa u Valjevu Zadrani su slavili nad Krkom, Cedevitom i Partizanom.

Zadrani su kontrolirali gotovo čitav tijek susreta, te su cijelo vrijeme bili u prednosti izuzev kod rezultata 10-9 i 20-18 u prvoj četvrtini.

Najbitniji period za igru Zadra dogodio se u drugoj četvrtini kada je proigrao sinoć nezaustavljivi James Florence i pogodio čak pet trica pa je momčad Ante Nazora na poluvremenu imala prednost 36-45.

Međutim, bez drame ipak nije moglo. Iako su rečenih devet koševa prednosti Zadrani držali do posljednjih pet minuta susreta kada je Ramljak pogodio tricu za 63-72, niz loših reakcija doveo je domaćina u priliku da se vrati u egal. Metalac je znao kazniti krizni period u igri Zadra, a Todorović je tricom 25 sekundi pred kraj regularnog dijela susreta pogodio tricu za 77-77 dok je s druge strane neprecizan bio Ramljak i utakmica je krenula u produžetak.

U dodatnih pet minuta Zadar je ekspresno stigao do prednosti od četiri koša 77-81 što je utabalo put ka konačnoj pobjedi 87-93.

Zadrane je u pobjedi predvodio sjajni James Florence s 32 koša (trica 8/12), a vrijedan je učinak ostvario i centar Josip Sobin sa 17 koševa, 14 skokova i 5 asistencija što mu je priskrbilo 31 indeksni poen i titulu MVP-a utakmice.

KK Metalac Farmakom - KK Zadar 87-93 (20-18, 16-27, 18-15, 23-17, 10-16)

KK Zadar: Segarić, Ivanov 12, Kraljević 3, Šango 3, Sobin 17, Širko 3, Špaleta, Ramljak 10, Bošnjak 13, Florence 32.

Ante Nazor, trener Zadra;

Čestitam mojoj momčadi jer smo pokazali borbenost i koncentraciju do kraja utakmice, ali i protivniku koji je odigrao timsku, modernu košarku. Zahvaljujem se na sjajnom ambijentu u Valjevu što mi je drago zbog mojih prijatelja u gradu. Dobili smo veliko samopouzdanje nakon teškog razdoblja od šest poraza u nizu. Gubili smo utakmice u egalu, ali u sportu se sve to vrati, kao i nama protiv Metalca. Ove dvije momčadi imaju puno dodirnih točaka, od mlade momčadi do mladih trenera i izuzetno respektiram ovu momčad Metalca.