Kraj crnoj seriji: Zadar protiv Krke stigao do treće pobjede 29.11.2014.

10. kolo ABA lige

Košarkaši Zadra večeras su pred oko 1700 navijača napokon prekinuli negativni niz od 6 uzastopnih poraza. Do svoje treće ovosezonske pobjede stigli su protiv slovenske Krke s rezultatom 79-69.

Nakon nešto lošijeg starta u kojem su gosti stigli do vodstva 8-2 uslijedila je uraganska serija Zadra u kojoj su napravili čak 28-3 i tako stigli do vodstva 30-11 početkom druge četvrtine!

Zadar je vješto održavao svoje vodstvo, a gosti su ozbiljnije zaprijetili tek sredinom treće četvrtine kad su serijom 12-0 smanjili vodstvo Zadra na samo 6 koševa razlike (55-49). Ipak, trener Nazor dobio je pravu reakciju od svojih ključnih igrača Ivanova i Ramljaka koji su brzo vratili Zadru dvoznamenkastu prednost, a tricom s istekom 30. minute Šango je postavio rezultat na 64-50.

U posljednjoj dionici Zadrani su rutinski sačuvali pozitivni rezultat, te su utakmicu zaključili s rezultatom 79-69.

Zadrane su do pobjede predvodili Florence s 19 koševa, Ramljak i Ivanov s po 16, te Sobin s 14.