Zadar ispustio pobjedu pod Ciboninim tornjem 21.10.2014.

Četvrto kolo ABA Lige

Košarkaši Zadra propustili su sjajnu priliku za ugrabiti prve gostujuće bodove ove sezone. Iako su kontrolirali veći dio susreta, na kraju su poraženi od Cibone s minimalnih 77-76.

Zadar je još u 34. minuti imao prednost od 7 koševa razlike, no tada se događa pomalo neobjašnjivi pad koncentracije koji je rezultirao Ciboninom serijom od čak 10-0 kojom je došla do prednosti 74-71 nešto manje od tri minute prije kraja susreta.

Kraljević i Florence, dvojica večeras najraspoloženijih u redovima Zadra, vratili su goste u vodstvo 75-76. Uslijedila su još dva neiskorištena napada prije nego li je Bošnjak stupio na liniju slobodnih bacanja, odakle je mogao zapečatiti pobjedu Zadra, no oba je puta bio neprecizan.

S druge strane Jagodić-Kuridža je izborio koš i dodatno slobodno bacanje koje nije iskoristio, no osigurao je prednost svojoj momčadi. Zadrani su tada preko Širka krenuli u napad na nepostavljenu Ciboninu obranu, no suci su taj napad prekinuli bez službenog objašnjenja.

Kad je nakon nekoliko minuta stanke igra nastavljena, na semaforu je ostalo svega sedam sekundi za posljednji napad Zadra. Loptu je uzeo Florence te se sjurio pod koš Cibone, no njegov pokušaj polaganja ostao je neprecizan. Lopta je nekako došla do Marka Ramljaka koji je pogodio dalekometni šut, no vrijeme je nažalost već bilo isteklo.

Zadar je tako upisao svoj drugi poraz, dok je Cibona stigla do prve pobjede.

KK Cibona - KK Zadar 77-76 (16-18, 19-22, 21-21, 21-15)

KK Cibona: Markota 13, Kus 1, Krušlin 3, Blassingame 16, Rozić 4, Kuridža 12, Lalić 18, Mavra, Sirišćević 7, Žižić 3, Gabrić, Oostrum.

KK Zadar: Bašić 8, Segarić, Ivanov 12, Kraljević 14, Šango, Sobin, Širko 12 , Bubalo 2, Ramljak 2, Bošnjak 7, Florence 19, Jurica.