Zadar slavio protiv Levskog 12.10.2014.

Treće kolo ABA Lige

Košarkaši Zadra u sklopu su trećeg kola ABA Lige ugostili Levski iz Sofije i pritom upisali pobjedu s rezultatom 86-75. To je Zadranima druga pobjeda ove sezone kojom su stigli na diobu četvrtog mjesta na ljestvici.

Domaću je momčad do pobjede predvodio James Florence s 30 koševa, dok je Ivanov dodao 18, a Sobin 12. "Poker" dvoznamenkastih strijelaca zatvorio je Ramljak s 10 ubačaja.

Iako je Zadar u utakmicu ušao s 15 koševa prednosti (18-3), mladost i neiskustvo, kako je kazao trener Nazor, bili su presudni što se pitanje pobjednika nije riješilo već tijekom prvog poluvremena. Ovako je gostima ostavljena mogućnost da se čak tri puta vraćaju u susret.

Gosti su prvo izjednačili početkom drugog poluvremena kod 46-46, nakon čega se Zadar opet nakratko vratio u prednost. Novo izjednačenje uslijedilo je kod 60-60, a posljednju su glavobolju Zadru priuštili bugarski košarkaši približivši se na 68-66 sredinom posljednje dionice.

Srećom, Zadar je imao više no raspoloženog Florencea koji je u tim trenucima postigao čak četiri trice, te je uz sjajnu suradnju s Ivanovom, Sobinom i Ramljakom svoju momčad uspio odvesti do pobjede 86-75.

Ante Nazor, trener Zadra:

"Čestitam svojim momcima na pobjedi u jako važnoj utakmici. Odlično smo ušli, agresivnom obranom, pas igrom i kretanjem, a onda je došlo do nekakvog opuštanja kod najopasnijih razlika u košarci. To bih pripisao mladosti, a igrači moraju izvući pouku kako se u sve periode utakmice mora ulaziti s jednakom koncentracijom jer doveli smo se u najtežu moguću situaciju - da nekoliko puta dobivamo istu utakmicu. Iz ovih utakmica moramo sazrijevati. Ja osobno nisam niti jednog trenutka pomislio da ovo možemo izgubiti. Volio bih samo da su poneki igrači imali jednaku sigurnost kao ja. Ovo je pouka da neće biti laganih utakmica i trebat će učiti na greškama, ali bolje na greškama učiti iz pobjeda nego iz poraza. Posebno se zahvaljujem publici koja nas je podržala u pravim trenucima utakmice. To može samo zadarska publika."

Filip Kraljević, igrač Zadra:

"Odlično smo ušli u utakmicu, prvenstveno u napadu. U drugom smo poluvremenu dozvolili nekoliko laganih poena, što je protivniku dalo krila da dostigne rezultat. Ipak, izvukli smo utakmicu i na taj način pokazali karakter."

KK Zadar - BC Levski Sofia 86-75 (29-18, 17-18, 12-19, 28-20)

KK Zadar: Bašić, Segarić 3, Ivanov 18, Kraljević 2, Vraneš, Šango, Sobin 12, Širko 7, Bubalo, Ramljak 10, Bošnjak 4, Florence 30.

BC Levski: Heath 9, Karamfilov 7, Angelov, Simeonov 4, Ivanov Pl., Ivanov Pv. 13, Pupović 14, Varbanov 10, Zahariev 9, Dimitrov 7, Gjuroski 2.