Zadar poražen u Skopju 08.10.2014.

Drugo kolo ABA Lige

U sklopu drugog kola ABA Lige košarkaši Zadra gostovali su kod MZT-a u Skopju odakle se vraćaju s porazom 72-58.

MZT je kontrolirao susret od samog početka, pa ne čudi da su Zadrani s minusom od 14 koševa dočekali kraj prve četvrtine (23-9). U drugoj je dionici "povukao" Florence, obrana je malo zbila redove i Zadar je do poluvremena uspio smanjiti zaostatak na 37-26.

Taman kad su Zadrani počeli sustizati domaćina i razliku sveli na jednoznamenkasti broj, zadesila ih je nesreća u vidu ozljede najboljeg igrača Jamesa Florencea koji je u 28. minuti napustio teren i više se nije vraćao u igru. Iako bez svog prvog čovjeka, Zadar je preko Sobina i Širka dodatno smanjio zaostatak na samo 6 koševa do isteka 30. minute (52-46).

Ipak, za potpuni je preokret ponestalo snage. Domaćin je serijom 7-0 na početku posljednje dionice ponovno pobjegao na dvoznamenkastu prednost koju do kraja susreta nije ispuštao...

Ante Nazor, trener Zadra:

"Čestitao bih MZT-u na zasluženoj pobjedi jer susret su kontrolirali od početka do kraja. Ušli smo u utakmicu dosta neodgovorno što se tiče obrambenog skoka i tu se protivnik razigrao preko svog centra Marinkovića. Tad je stvorena prednost od tih desetak poena koji su se protezali kroz cijelu utakmicu."

MZT Skopje Aerodrom - Zadar 72-58 (23-9, 14-17, 15-20, 20-12)

MZT: Klassen 4, Tsintsadze 13, Lučić 4, Simonovski 6, Zicevic 4, Demunyck 7, Marinković 13, Morović 5, Cvetković 16

Zadar: Bašić 1, Segarić, Ivanov 11, Kraljević, Vraneš, Šango, Sobin 12, Širko 7, Bubalo 4, Ramljak 4, Bošnjak 11, Florence 8